Piotr Barszczowski

Urodził się 8 czerwca 1972 r. w Tarnowie. Jest absolwentem dwóch krakowskich uczelni: Akademii Sztuk Pięknych oraz Papieskiej Akademii Teologicznej. Specjalizował się w dziedzinie Komunikacji Wizualnej oraz w dziedzinie Historii Sztuki Sakralnej. Grafik, projektant, fotografik, pionier i promotor grafiki komputerowej, założyciel Pracowni Projektów Plastycznych “SYMBOL” (1995 r.). Twórca komputerowej grafiki użytkowej i artystycznej (od 1990 r. ponad 2000 udokumentowanych projektów).

Autor identyfikacji wizualnych ponad 200 firm – ich logotypów i reklam. W swoich pracach artystycznych łączy grafikę komputerową z malarstwem i fotografią cyfrowa. Nazywany przez niektórych “Fotomalarzem” ze względu na oryginalną, wypracowaną przez lata, technikę foto-kolażu, którą nazywa “Neowitrażem”.

Instruktor pierwszych zajęć grafiki komputerowej w tarnowskim Liceum Sztuk Plastycznych. Obecnie nauczyciel tej dziedziny sztuki w swojej autorskiej pracowni. Uczestnik międzynarodowych konkursów, wystaw i prezentacji. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień.

Piotr Barszczowski brał udział w wielu międzynarodowych konkursach, wystawach i prezentacjach. Jest zdobywcą licznych nagród i wyróżnień.