AntykWariat

Zespół powstał na przełomie wieków z inicjatywy trójki tarnowskich muzyków: Alka Schmidta, Marcina Słowika oraz Marcina Świderka. Z początku wykonywał muzykę freestylową, zainspirowaną niekończącymi się jamami, nie stroniąc od własnych wykonań szeroko rozumianej klasyki muzyki rockowej.

W latach 1999 – 2005 zespół sporo koncertował na terenie Tarnowa i okolic oraz – później – Krakowa, prezentując coraz odważniej autorski repertuar.

Koniec roku 2005 przyniósł zawieszenie działalności, wynikające z sytuacji osobistej muzyków. Rok 2007 to powrót antykWariatu w już nieco innym składzie i wznowienie działalności koncertowej.

Po licznych zmianach personalnych w połowie 2012 roku wykrystalizował się obecny skład: Alek Schmidt – gitara, Mateusz “Tusiek” Boryczko – perkusja, Paweł Kot – bas, Ewa Judasz – wokal oraz Darek Jakubiak – skrzypce. Muzyka prezentowana przez grupę to wypadkowa zainteresowań jej członków, dominują brzmienia rockowe i hard rockowe, ale można odnaleźć tam również elementy bluesa bądź reggae.
Zespół ma swoją kwaterę główną w Tarnowie.

Strona: http://www.facebook.com/AntykwariatTarnow