AnVision

Tarnowska, Prog – Metalowa grupa AnVision swoim pierwszym długogrającym albumem zatytułowanym „AstralPhase”, wydanym pod koniec Sierpnia 2012, bardzo mocno zaznaczyła swoją obecność na rockowym rynku muzycznym w Polsce. Została również zauważona i doceniona poza granicami kraju. Od czasu wydania płyty pojawiło się już sporo bardzo pozytywnych recenzji, a sam album znalazł się na wysykoch pozycjach w wielu zestawieniach i plebiscytach na najlepsze rockowe wydawnictwo roku 2012. „AstralPhase” zdobył uznanie zarówno krytyków, dziennikarzy muzycznych jak i fanów między innymi w Polsce, Niemczech, Holandii, Francji i Stanach Zjednoczonych.

Muzyka AnVision to połączenie rocka i metalu z progresywnymi elementami. Mocne gitarowe riffy przeplatane są łagodniejszym, przestrzennym brzmieniem. Pomimo dość rozbudowanych kompozycji (niektóre utwory AnVision trwają nawet 9 minut), to można doszukać się w nich również dość przebojowych fragmentów, a to za sprawą łatwo wpadających w ucho lini melodycznych.

 Historia AnVision sięga 2007 roku, kiedy to grupa doświadczonych tarnowskich muzyków postanowiła założyć zespół. Bardzo szybko wykrystalizował się styl i brzmienie AnVision. Pierwszy skład zespołu tworzyli: Grzegorz „Greg” Ziółek – gitara, Marcin Gądek – vokal, Marcin „Larz” Duchnik – perkusja, Artur Serwin – gitara basowa, Andrzej Niewiadomski – instrumenty klawiszowe. W tym składzie zarejestrowane zostały pierwsze utwory AnVision i wydane w 2009 roku na EP-ce zatytułowanej „Eyes Wide Shut”. Wtedy też zespół został poraz pierwszy zauważony za oceanem, a jeden z utworów pt. „Why Shouldn’t I Get To Heaven?” znalazł się na składance „Downtown Metal vol. 8”, wydanej przez firmę Quickstar Productions w USA, Kanadzie i Meksyku. W tym czasie zespół rozpoczął również działalność koncertową. Pod koniec 2010 roku doszło w AnVision do zmian personalnych. Wokalistę Marcina Gądka zastąpił Marek „MarQus” Ostrowski, który w latach 90 – tych był frontmanem dość popularnej tarnowskiej formacji „The Nights”, a w miejsce klawiszowca Andrzeja Niewiadomskiego, pojawił się Łukasz Piwowoński.

W nowym składzie AnVision przygotowali materiał na album „AstralPhase”, który został zarejestrowany na przełomie 2011 i 2012 roku a jego premiera miała miejsce 31.08.2012.

AnVision otrzymali od niemieckiej wytwórni Legacy Records propozycję wydania „AstralPhase” na płycie winylowej. Wydawnictwo to powinno ukazać się jeszcze przed wakacjami.

 Grupa rozpoczęła również w 2012 roku intensywną działalność koncertową. W ramach trasy o nazwie „ProgVision Tour 2012” zagrali wspólnie z zespołem Animations serię klubowych koncertów doskonale przyjętych przez zgomadzoną publiczność.

Z początkiem 2013 roku AnVision rozpoczął koncertową promocję ostatniego wydawnictwa. Trasa „AstralPhase Live Tour” nabiera rozpędu i pojawia się na niej coraz więcej miast w których będzie można zobaczyć i posłuchać AnVision na żywo.  Prowadzone są również rozmowy z zagranicznymi promotorami między innym z Holandii i USA. Rozmowy te powinny w niedługim czasie zaowocować koncertami AnVision w innych krajach europejskich a być może również w Stanach Zjednoczonych.

W zgodnej opini fanów, koncerty AnVision to niesamowita muzyczna przygoda, przepełniona energią i fantastyczną atmosferą, którą tworzą muzycy AnVision. Ich doskonały kontakt z publicznością i „światowy” poziom artystyczny pozostawia niezapomniane wrażenia.

Krytycy i dziennikarze muzyczni uważają tarnowskich muzyków za rockowe objawienie roku 2012. Wróżą zespołowi karierę conajmniej na miarę znanego już w świecie Riverside.

Tak więc tarnowski AnVision staje się pomału jedną z największych polskich, muzycznych nadzieji eksportowych.

 Obecny skład AnVision:

Marek „MarQus” Ostrowski – wokal

Grzegorz „Greh” Ziółek – gitara

Waldemar „Valdi” Rózański – instrumenty klawiszowe

Karol Wadowski – gitara basowa

Marcin „Larz” Duchnik – perkusja

www.anvision.net

manager: Wojciech Marszałek

email: manager@anvision.net

tel: +48 508 77 88 30