Chór GOS.PL

Tarnowski Chór GOS.PL (GOS.PL) – to grupa pasjonatów wspólnego muzykowania, zapaleńców, którzy swoim śpiewem przekazują radość i przesłanie płynące z Ewangelii. Na czele chóru stoi od wielu lat związany aktywnie z tarnowskim środowiskiem muzycznym kierownik muzyczny zespołu, kompozytor i aranżer – Bartłomiej Szułakiewicz. Chórem dyryguje Anna Piotrowska. Opiekunami duchowymi są: filipin x Paweł Cyz oraz x Andrzej Augustyn.

Wieloletnia praca chóru zaowocowała licznymi nagrodami, między innymi Dużą Kroplą – statuetką przyznawaną przez Stowarzyszenie Kropla, nagrodą im. Roberta Gucwy za krzewienie wartości chrześcijańskich, nagrodą Prezydenta Miasta Tarnowa w dziedzinie działalności artystycznej, medalem Polonia Minor za wzbogacanie życia kulturalnego regionu i krzewienie muzyki gospel, „Aniołem Ciepła” – nagrodą przyznawaną za działalność na rzecz miasta Tarnowa, Srebrną Różą – nagrodą w plebiscycie czytelników „TEMI” za 12 lat artystycznego ubarwiania krajobrazu kulturalnego Tarnowa i społeczną wrażliwość.

Od 2014 r. Chór aktywnie włącza się w wydarzenia odbywające się w ramach prestiżowego Festiwalu 7 x GOSPEL w Krakowie. W kwietniu 2015 r. muzycy i chórzyści Tarnowskiego Chóru GOS.PL towarzyszyli na scenie – wykonując wspólnie utwory – takim wielkim artystom jak Mieczysław Szcześniak i Monika Kuszyńska. Koncert ten odbył się podczas uroczystej Gali X-lecia Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO, z którym Chór GOS.PL współpracuje już od wielu lat. A w czerwcu 2016 r. na zaproszenie Kościoła Chrześcijan Baptystów wziął udział we wspólnym koncercie z Johnson Ferry Baptist Choir z Marietty (Georgia), który odbył się na tarnowskim Rynku w ramach High School Choir Tour.

Jednak najistotniejsze jest, że cały czas głównym celem Tarnowskiego Chóru GOS.PL jest działalność ewangelizacyjna poprzez muzykę, wspólne wielbienie Boga nawiązujące do korzeni muzyki gospel. Bo gospel w tłumaczeniu to właśnie „ewangelia”, dlatego co najmniej raz w miesiącu Chór GOS.PL przygotowuje niezwykłą i nastrojową oprawę Mszy Św., która przez 10 lat odbywała się w Kościele xx Filipinów, a obecnie w Kościele Duszpasterstwa Akademickiego Tratwa, z którym od września 2011 r. chór jest ściśle związany głównie za sprawą jednego z opiekunów duchowych ks. Andrzeja Augustyna.

W czerwcu 2014 r. miała miejsce premiera pierwszej płyty studyjnej TARNOWSKIEGO CHÓRU GOS.PL, która wydana została z okazji dziesięciolecia istnienia chóru.

Obecny skład Tarnowskiego Chóru GOS.PL to blisko trzydzieści osób śpiewających w trzech głosach – sopran, alt i tenor. Towarzysząca Chórowi sekcja instrumentalna składa się z najwybitniejszych muzyków regionu tarnowskiego.

https://www.facebook.com/pages/TARNOWSKI-CH%C3%93R-GOSPL/184154578289781

Strona Internetowa

Profil MySpace.