Czuband

To dość specyficzny twór muzyczny, cechy jego działalności zdecydowanie odbiegały od normy. Już od pierwszego koncertu w 2002 roku ich występom towarzyszyły dziwne zdarzenia. Dwóch wokalistów w czapkach wydzierganych na szydełku, kształt czapek wyraźnie czubaty, nazwa i teksty zespołu konsekwentnie dopełniają “czubaty” pomysł na ogólnie pojętą działalność sceniczną. Miejscem, które połączyło wszystkich jego członków było I LO w Tarnowie. Początkowa idea stworzenia grupy był jednorazowy występ na przeglądzie talentów w organizowanym przez konkurencyjne tarnowskie liceum. Frontmani wokaliści (Sławek Ramian i Bartek Dembiński) mieli nieco odmienną wizję występu, początkowo nowo powstały CzuBand miał zaistnieć na festiwalu jako grupa żartownisiów, dziwne czapki zrobione na szydełku przez Ramiana, przebrania, tandetne numery, postać absurdalnie wyglądającego i gadającego od rzeczy menago. Szydercze podejście do Festiwalu przyniosło czóbkom I miejsce i możliwość nagrania dema w profesjonalnym studio nagraniowym.

Pierwszy przebój pt. Piesek długo rozbrzmiewał na korytarzach grany przez szkolne radio ILO, zarówno członkowie zespołu, jak i jego pierwsi fani, mieli ochotę na więcej. Tuż po próbnej maturze chłopaki weszli do studia i za zarobione na koncertach pieniądze nagrali płytę. Jedna z piosenek bardzo długo walczyła na liście przebojów ówczesnego Radio Maks, najlepszy wynik to 2 miejsce notowania. Zainteresowanie muzyką zespołu było bardzo duże, CzuBand zagrał ok. 120 koncertow m.in. w Tarnowie, Krakowie (Rotunda, Studio), Warszawie (Remont), Lublinie (Graffiti, Cax Mafe), Piasecznie, Zakliczynie, Płocku.

Na pięciolecie zespołu wydali kompilacje, stara płytę oraz trzy nowe utwory nagrane w 2005 r. Po pięciu latach muzycy trochę dojrzeli, obecnie pracują już bez Bartka Dembińskiego. Nie ma już czapek, ale wielki zapał do artystycznej pracy i koncertowania. Jednym z największych osiągnięć CzuBandu jest dostanie się do finału wielkiego Festiwalu Coke Live Fresh Noise (2007), internauci wybrali piosenki CzuBandu z kilku tysięcy innych propozycji, w ramach nagrody muzycy zagrali na jednym z koncertów promujących imprezę przed Smolikiem. Po dłuższej przerwie w nagrywaniu wraz z nadejściem wiosny nagrali nowy singiel pt. Mewa, która próbują zaatakować (sposobem “na mewę”) wszystkie możliwe media, festiwale, internet.

http://www.czuband.rix.pl/

Skład:

SŁAWEK RAMIAN – wokalista
TOMASZ JANUSZEWSKI – gitara elektryczna
GRZEGORZ NOSEK – gitara basowa
MIŁOSZ MIKRUT – perkusja