Wasabi

WASABI to tarnowska grupa powstała wiosną 2013 r. Tworzą ją kilkunastoletni muzycy  zafascynowani muzyką z pogranicza alternatywy, funky i rock. Od początku działalności zespół pracuje nad swoim materiałem. Pierwszy efekt tej pracy, utwór p.t: „Stopy w stronę nieba” zespół zaprezentował podczas koncertu w ramach 22 finału WOŚP na Rynku w Tarnowie w styczniu 2014. W maju tego roku odbyła się premiera teledysku do tej piosenki. Równolegle do pracy twórczej Wasabi z powodzeniem koncertują na lokalnych scenach.

Mają za sobą sporo znakomicie przyjętych występów oraz kilka nagród, m.in.: II m-ce Małopolskiego Przeglądu Talentów Muzycznych (I L.O.), I m-ce Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego organizowanego przez PWSZ i nagrodę w postaci występu na tarnowskich Juwenaliach, oraz nagrodę w postaci sesji nagraniowej w Raven Studio. W lipcu 2014 Wasabi wystąpili na “Zdearzeniach 2014”. Grupa jest także półfinalistą 8. edycji Must Be The Music, a ich zmagania można śledzić w telewizji już od połowy września 2014.


10989207_652290041560411_5360184993030628091_n

Po występie na castingu głównym jurorzy oceniając ich występ na 4 x “TAK” powiedzieli:
Adam Sztaba: Chciałem zapytać waszego bębniarza ile ma lat..(15 odparł Gabriel, „o raju” krzyknęła Kora). Wszystko się zgadzało, wszystko trybiło, to jest rzadkie na tej scenie żeby tak fantastycznie się zgadzało. Utwór nie wasz – ok – jakbyście napisali taki utwór to w ogóle było by marzenie natomiast perfekcyjny band, jak na swój wiek jesteście niezwykle dojrzali muzycznie, naprawdę niepojęte, gratuluję.
Kora: Jesteś urocza (do Agnieszki) wszyscy jesteście cudni ale ty jesteś bardzo wartościową tutaj osobą w tym zespole tak jak przystało na wokalistkę czyli tą osobą, która skupia najwięcej uwagi.
Elżbieta Zapendowska: Świetna kapelka
Piotr Rogucki: Jak ja bym tak grał w wieku 15 lat jak oni to wiecie co? Bo ja nie wiem.

Skład zespołu Wasabi:
Agnieszka Kapustka – wokal
Michał Nazimek – gitara
Piotr Gębala – bas
Gabriel Rękas – perkusja

Zobacz profil zespołu na Facebook’u TUTAJ