« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

200-lecie urodzin Józefa Władysława Krogulskiego

3 października 2015, 12:00 - 13:00

Udział bezpłatny

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy na budynku przy ul. Bernardyńskiej 7, gdzie urodził się Józef Władysław Krogulski. 

Rok 2015 w tarnowskiej kulturze został ogłoszony Rokiem Józefa Władysława  Krogulskiego – wywodzącego się z Tarnowa wybitnego pianisty, kompozytora, cenionego pedagoga oraz organizatora i dyrygenta chórów kościelnych.

Z okazji 200-lecia jego urodzin Prezydent Tarnowa zaprasza na wydarzenia poświęcone tej wybitnej postaci.

Inauguracją  będzie sesja popularno-naukowa o życiu i twórczości artysty, która odbędzie się 2 października br. o godz. 14.00 w Sali Lustrzanej (ul. Wałowa 10). W trakcie sesji usłyszymy wykład biograficzny dra Mariusza Krogulskiego – dziennikarza i publicysty, a jednocześnie krewnego tego wybitnego tarnowianina. Ponadto dr Mirosław Gąsieniec z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu przybliży w swojej prezentacji twórczość kompozytorską artysty. Podczas sesji usłyszymy również kilka kompozycji autorstwa Józefa Władysława Krogulskiego w wykonaniu Pani Eweliny Panochy – nauczycielki z Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie.

W sobotę 3 października o godz. 12.00 zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica na budynku przy ul. Bernardyńskiej 7, w którym dwa wieki temu urodził się ten wybitny tarnowianin, nazwany przez znawców muzyki „polskim Mozartem”.

Zwieńczeniem obchodów będzie uroczysty koncert w wykonaniu Wrocławskiego Zespołu Kameralnego „Eurosilesia Ensemble” 4 października br. o godz. 18.00 w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie (ul. Mickiewicza 4).

plakat

Szczegóły

Data:
3 października 2015
Czas:
12:00 - 13:00
Koszt:
Udział bezpłatny
Kategoria:

Miejsce

ulice miasta
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska + Google Map
Telefon:
14