Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Nietoperze w kulturze

20 maja 2017, godz. 19:00 - 20:30

Wstęp wolny

Jakie nocne zwierzę najbardziej pasuje do Nocy Muzeów? Oczywiście nietoperz!  W tym roku zapraszamy dzieci na wyjątkowe spotkanie pod hasłem „Nietoperze w kulturze”. Będzie to pogadanka połączona z warsztatami.

Prezentacja szeroko ukaże nietoperze jako grupę zwierząt żyjącą w bliskim związku z człowiekiem i jego działalnością; od śladów w historii sztuki, genezy uprzedzeń i obecności w kulturze, do biologii i aspektów związanych z ochroną. Szczególna uwaga będzie poświęcona podkowcowi małemu – najmniejszemu gatunkowi nietoperza w Polsce, który przyczynił się do ochrony wielu zabytków sakralnych w Polsce.

Po prezentacji każde dziecko będzie mogło wykonać własne nietoperze z papieru.

Zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami.

Prowadzenie: Wojciech Sanek – z wykształcenia magister inżynier leśnictwa, od 10 lat związany z Polskim Towarzystwem Przyjaciół Przyrody Pronatura z Wrocławia, zajmującym się ochroną nietoperzy. W 2016 roku został laureatem nagrody ️„Złoty Podkowiec” za zaangażowanie w ochronę ostoi nietoperzy w rezerwacie Diable Skały w Bukowcu. Autor publikacji popularnonaukowych dotyczących przyrody regionu. Pracuje w Centrum Kultury i Muzeum przyrodniczym w Ciężkowicach.

Szczegóły

Data:
20 maja 2017
Czas:
19:00 - 20:30
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Biuro Wystaw Artystycznych
Telefon:
14 6888820-21
Email:
biuro@bwa.tarnow.pl
Strona internetowa:
www.bwa.tarnow.pl

Inny

Odbiorcy
dzieci, młodzież, dorośli

Miejsce

Biuro Wystaw Artystycznych
ul. Słowackiego 1
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6888820-21
Strona internetowa:
www.bwa.tarnow.pl