Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

31. Tarnowska Nagroda Filmowa

21 kwietnia 2017, godz. 10:00 - 22:00

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

An event every day that begins at 10:00am, repeating until 29 April 2017

W południowej Polsce nie ma drugiej tak istotnej imprezy dotyczącej polskich filmów fabularnych, jak Tarnowska Nagroda Filmowa. Na program festiwalu, zgodnie z założeniami regulaminowymi zaprezentowane zostaną wszystkie z form, które on przewiduje, przybierając tym samym kształt imprezy o charakterze interdyscyplinarnym.
W konkursie głównym zaprezentowanych zostanie 12 filmów, które oceniać będzie Jury pod przewodnictwem wybitnego reżysera Feliksa Falka. Konkurs o Nagrodę Grand Prix – Statuetkę Maszkarona, Nagrodę Publiczności i Nagrodę Jury Młodzieżowego, uzupełnią: projekcje specjalne związane z twórczością Andrzeja Wajdy, wystawy (indoorowe i outdoorowe: Andrzej Wajda, Lech Majewski), pokazy i konkurs bajek dla dzieci (Statuetka Maszki) i filmów dla młodzieży prezentowane w ramach cyklu Filmy Młodego Widza, Kino Młodych – prezentacje twórczości adeptów kinematografii ze Studia Munka i Szkoły Wajdy/Wajda Studio, debaty, spotkania z twórcami czy wreszcie imprezy towarzyszące festiwalowi – koncerty i spektakl, na które 27 marca zostanie uruchomiona przedsprzedaż biletów.

31. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej zainaugurowana zostanie koncertem w sali kina Marzenie 21 kwietnia 2017 r. Po oficjalnej części sceną zawładnie fantastyczny gitarowy duet Marek Napiórkowski i Artur Lesicki, którzy zaprezentują zjawiskowe tematy z niezapomnianych obrazów filmowych. Koncert „Celuloid” (płyta o tym samym tytule ukazała się w 2015 r.) to hołd dla najpiękniejszych melodii napisanych przez polskich kompozytorów muzyki filmowej, które nigdy wcześniej nie brzmiały tak szlachetnie.
Na koncert Marek Napiórkowski i Artur Lesicki „Celuloid” zapraszamy 21 kwietnia 2017 r. do kina Marzenie o godz. 19:00. Bilety w cenie 31 zł.

Marek Napiórkowski i Artur Lesicki – czołowi polscy gitarzyści jazzowi, a także przyjaciele od lat dzieciństwa – po raz pierwszy w karierze nagrali płytę w duecie, formule wymarzonej, by w pełni ukazać ich wirtuozerię, a jednocześnie wydobyć to, co najpiękniejsze w muzyce Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Zestaw ponadczasowych kompozycji polskich mistrzów muzyki filmowej uzupełniają premierowe, autorskie utwory gitarzystów, utrzymane w klimacie, który najlepiej oddaje tytuł albumu: „Celuloid”.

Na zakończenie festiwalu, 29 kwietnia 2017 r. w sali kina Marzenie odbędzie się Gala Wręczenia Nagród 31. TNF, którą muzycznie uświetni koncert zatytułowany „Henryk Wars Songs” w wykonaniu Jana Ptaszyna Wróblewskiego i jego sekstetu. Warto nadmienić, że pierwotnie koncert z tym materiałem odbył się jesienią 1997 r. w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury, a zarejestrowany materiał został wydany na płycie w następnym roku. Podczas koncertu Nie zabraknie znanych tytułów, jak choćby „Seksapil”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Na pierwszy znak”, w znakomitych jazzowych aranżacjach i równie mistrzowskim wykonaniu zespołu człowieka legendy – wielkiego Jana Ptaszyna Wróblewskiego.

Na koncert Jan Ptaszyn Wróblewski Sekstet „Henryk Wars Songs” zapraszamy 29 kwietnia 2017 r. do kina Marzenie o godz. 19:00. Bilety w cenie 31 zł.

W związku z osobą Janusza Gajosa, laureata Nagrody za całokształt i wkład w polską kinematografię, 23 kwietnia 2017 o godz. 19:00 zapraszamy do Tarnowskiego Teatru na monodram Janusza Gajosa „Msza za miasto Arras” wg Andrzeja Szczypiorskiego.

Raport o ludzkiej kondycji. Janusz Gajos po latach wraca do frapującej powieści Andrzeja Szczypiorskiego. Szczypiorski zaczął pisać o pogromach Żydów i czarownic w trawionym klęskami zarazy i głodu XV-wiecznym Arras w odpowiedzi na antysemityzm i ataki władzy komunistycznej na intelektualistów. Książka stała się wydarzeniem literackim 1971 roku, otrzymała nagrodę polskiego PEN Clubu, zyskała wielki rozgłos również za granicą. Od wydarzeń Marca’68 minęło czterdzieści dziewięć lat, jednak, jak zauważa Janusz Gajos: „opowieść o ojcu Albercie, księciu Dawidzie, płonących stosach i makiawelicznej umiejętności sterowania ludzkimi uczuciami ma wymiar uniwersalny.”

Na monodram „Msza za miasto Arras” zapraszamy 23 kwietnia 2017 r. do Teatru im. L. Solskiego o godz. 19:00. Bilety w cenie 60 zł.
Bilety na poszczególne imprezy do nabycia w kasie kina Marzenie (w godzinach pracy kina) oraz on-line (www.tck.pl) od 27 marca 2017 r.

Szczegóły

Data:
21 kwietnia 2017
Czas:
10:00 - 22:00
Kategoria:

Organizator

Tarnowskie Centrum Kultury
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl

Inny

Odbiorcy
wszyscy

Miejsce

Kino „Marzenie”
ul. Staszica 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 888 885
Strona internetowa:
www.tck.pl