« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

33. Ulica – Street ART. na 1,5m

4 września, 15:00 - 19:00

Street ART. na 1,5m

działania plastyczne i fotograficzne dla każdego

 Tarnów, Rynek

piątek, 4 września  2020r.  godz.15:00-19:00

 W ramach projektu zostaną przeprowadzone działania artystyczne  w przestrzeni publicznej, które mają za zadanie przedstawić w sposób aktywny problem zachowania dystansu społecznego w dobie COVID-19,  a także umożliwić udział mieszkańcom Tarnowa w twórczych działaniach plastycznych i przybliżyć  tajniki obcowania z interaktywną sztuką współczesną.

 

W PROGRAMIE

  • Aranżacja instalacji plastycznej art.plast. Romana Fleszara w przestrzeni plenerowej Rynku.
  • Malowanie obrazu wielkoformatowego przez ochotników, spośród przybyłej publiczności, przy pomocy rozstawionych farb i pędzli umieszczonych na 1,5 m. wysięgnikach.
  • Każdą próbę akcji plastycznej zakończy możliwość zrobienia indywidualnego zdjęcia w scenerii powstałego dzieła.

AUTOR I PROWADZĄCY

Artysta plastyk dr Roman Fleszar, tarnowianin; studia na Wydziale Malarstwa ASP w Poznaniu i Akademii Goetz-Daderian w Paryżu. Dyplom z malarstwa 1992 r. ASP w Poznaniu. W 2016 r. uzyskał stopień doktora  na ASP w Krakowie. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek, pastel oraz realizacje sakralne. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki, a także Stypendium Artystyczne Gminy Miasta Tarnowa. Wziął udział w 50 wystawach indywidualnych i ponad 70 wystawach zbiorowych w Polsce i poza granicami. Zrealizował projekty artystyczne w Chinach i USA. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach muzeów i galerii w Polsce i za granicą. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Obecnie jest wykładowcą w Instytucie Sztuki w Tarnowie.

Udział w projekcie jest ogólnodostępny i bezpłatny.

Zapewniamy materiały i narzędzia plastyczne.

Służymy pomocą w robieniu zdjęć przy użyciu Państwa aparatów i telefonów komórkowych.

Projekt Fundacji Kultury i Sztuki – „i Kropka” jest wydarzeniem towarzyszącym Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych 33 ULICA w Tarnowie.

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

 

UWAGA! 

  • W związku z pandemią koronawirusa termin, program oraz charakter wydarzenia mogą ulec zmianie.
  • Prosimy śledzić aktualne komunikaty Ministerstwa Zdrowia, dotyczące obostrzeń dla poszczególnych miast i powiatów oraz decyzje administracyjne.
  • Podczas uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19 – zachowaniu dystansu społecznego, dezynfekcji rąk i noszeniu maseczek.

INFORMACJA : Organizatorzy zastrzegają  sobie prawo do wykonania dokumentacji fotograficznej, fonicznej i filmowej podczas realizacji projektu Street ART. na 1,5m Działania plastyczne i fotograficzne dla każdego  i jej wykorzystania w celach informacyjnych, reklamowych, promocyjnych, dokumentacji i sprawozdawczości na wszystkich polach eksploatacji.

Szczegóły

Data:
4 września
Czas:
15:00 - 19:00
Kategoria:

Organizator

Fundacja Kultury i Sztuki – i Kropka
Email:
biuro@fundacjaikropka.pl
Strona internetowa:
www.fundacjaikropka.pl

Other

Odbiorcy
dzieci, młodzież

Miejsce

Rynek
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska + Google Map