« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

37. Tarnowska Nagroda Filmowa

29 maja 2023, 08:00 - 22:00

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

Wydarzenie w każdym [interwale] dniu (dniach), które rozpoczyna się od 8:00am, powtarzając się do 3 czerwca 2023.

Tegoroczna, 37. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej – Festiwalu Wybranych Polskich Filmów Pełnometrażowych odbędzie się w dniach 27 maja – 3 czerwca w Tarnowie.
Tarnowska Nagroda Filmowa jest, obok Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, jednym z dwóch najstarszych festiwali poświęconych rodzimemu filmowi pełnometrażowemu. Główną ideą jest prezentacja widzom, wybranych spośród najnowszych dzieł filmowych, dorobku polskich twórców rodzimej kinematografii ostatnich miesięcy.
Organizatorem Festiwalu jest Tarnowskie Centrum Kultury. Od 35. edycji dyrektorem artystycznym festiwalu jest Kuba Armata, krytyk filmowy, dziennikarz młodego pokolenia. Za stronę organizacyjną odpowiada dyrektor Anna Grygiel i sztab organizacyjny Tarnowskiego Centrum Kultury.
Festiwal na przestrzeni 37 lat stał się niezwykle ważnym wydarzeniem na mapie kulturalnej Tarnowa i regionu Małopolski, a projekcje festiwalowe odbywają się w jednym z najstarszych działających kin w Polsce, tarnowskim Marzeniu, działającym nieprzerwanie od 1913 r. Pozostałymi miejscami festiwalowymi w tym roku będą: Amfiteatr Letni, Dom Kultury Westerplatte, Tarnowskie Centrum Kultury, w których odbędą się liczne imprezy towarzyszące.

W tym roku w konkursie głównym zaprezentowanych zostanie 12 filmów konkursowych, które oceniać będzie Jury 37. TNF pod przewodnictwem Wojciecha Smarzowskiego, Jury Młodzieżowe 37. TNF i festiwalowa publiczność.

Do kogo trafią statuetki i nagrody pieniężne dowiemy się podczas Gali Wręczenia Nagród 37. TNF 3 czerwca 2023 r. Już teraz zdradzamy, że Nagrodą za całokształt i wkład w polską kinematografię, przyznawaną od 2006 roku przez Kapitułę TNF, uhonorowana zostanie Ewa Braun – scenografka i dekoratorka wnętrz, profesor sztuki.

Ponadto, festiwalowi towarzyszyć będzie sekcja dziecięca, czyli Filmy Młodego Widza z projekcjami konkursowymi i specjalnymi dla najmłodszych kinomanów, krótki metraż – 8 filmów reżyserów młodego pokolenia, jeszcze krótszy metraż – czyli pokaz muzycznych polskich wideoklipów, koncerty, spektakl dla dzieci, warsztaty oraz wystawy, w tym ekspozycja wybranych plakatów twórcy tegorocznej oprawy artystycznej festiwalu – Maksa Bereskiego.

Wszelkie informacje dotyczące 37. TNF pojawiają się na bieżąco na stronie festiwalu (www.tarnowskanagrodafilmowa.pl) oraz na profilach TNF na facebooku i instagramie.

www.tarnowskanagrodafilmowa.pl

Szczegóły

Data:
29 maja 2023
Czas:
08:00 - 22:00
Kategoria:

Organizator

Tarnowskie Centrum Kultury
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl

Other

Odbiorcy
wszyscy

Miejsce

Kino “Marzenie”
ul. Staszica 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 888 885
Strona internetowa:
www.tck.pl