« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

3x Martynów

8 listopada 2021, 18:00 - 19:00

wstęp wolny

8 listopada o godzinie 18:00 w Siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie, zostanie otwarta wystawa „3x Martynów” z cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”.

To kolejna wystawa realizowana w ramach cyklu wystaw. Tym razem prezentujemy  prace trzech tarnowskich artystów związanych rodzinne ze sobą. Są to Jerzy, Paweł i Michał Martynów.

Jerzy Martynów – absolwent tarnowskiego PLSP, oraz krakowskiej ASP – dyplom w 1985 roku w pracowni prof. Włodzimierza Buczka. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, grafiką użytkową i architekturą wnętrz, tworzy także małe formy architektoniczne. Posiada ogromny dorobek zarówno w dziedzinie malarstwa jak i innych dziedzin sztuki.  Co roku uczestniczy w plenerach malarskich zarówno w Polsce, jak i całej Europie. Zorganizował ponad 60 wystaw indywidualnych, uczestniczył w około 200 zbiorowych, zarówno w kraju jaki za granicą, m.in. we Francji, Włoszech, Danii, Niemczech, Litwie, Kanadzie, Belgii i Chinach. Jako architekt jest autorem wielu zrealizowanych stylowych i nowoczesnych projektów wnętrz, m.in.: w Tarnowie, Krakowie, Zakopanem, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu, oraz za granicą: we Frankfurcie, Paryżu, Chartres.

Paweł Martynów – absolwent tarnowskiego PLSP, oraz krakowskiej ASP – dyplom w 2014 roku w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Na co dzień zajmuje się malarstwem olejnym, akwarelą i techniką pasteli.  Przez kilka lat mieszkał w Kanadzie, gdzie uczestniczył w wystawach zbiorowych i organizował indywidualne – w Montrealu, Toronto, Vancouver i Winni­peg. Po powrocie do Polski w 2004 roku związał się z grupą „Spotkania” i często pokazywał swoje prace na wystawach organizowanych w Tarnowskim Centrum Kultury i La Grand Combe we Francji. Ponadto Jego prace wystawiane były w Krakowie i Krynicy, znajdują się w zbiorach prywatnych i instytucjach w kraju i za granicą.

Michał Martynów – Malarz i grafik. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie (Wydział Wzornictwa, 2016). Zajmuje się malarstwem pejzażowym, głównie miejskim i skupionym na architekturze, często portretuje swoje miasto rodzinne – Tarnów (cykl widoków tarnowskiego Placu Kazimierza), uczestniczy w plenerach malarskich. W najnowszym cyklu prac odchodzi od malarstwa przedstawiającego tworząc własne, ciągle rozrastające się uniwersum form przestrzennych na płaszczyźnie płótna. Zainteresowanie nowymi formami koresponduje z pracą w zawodzie grafika i animatora 3D. Od 2020 roku prowadzi własną galerię sztuki – Galeria BAZA (Rynek 15/9).

(b.s)

Szczegóły

Data:
8 listopada 2021
Czas:
18:00 - 19:00
Koszt:
wstęp wolny
Kategoria:
Strona internetowa:
https://muzeum.tarnow.pl/aktualnosci/tarnowscy-artysci-w-galerii-muzealnej-wystawa-3-x-martynow/

Organizator

Muzeum Okręgowe w Tarnowie
Telefon:
14 621 21 49
Strona internetowa:
www.muzeum.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
wszyscy

Miejsce

Muzeum Okręgowe w Tarnowie
Rynek 3
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
146390864
Strona internetowa:
www.muzeum.tarnow.pl