« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gladiatorzy. Herosi Panoptikonu

3 grudnia 2021, 10:00 - 18:00

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

Wydarzenie w każdym [interwale] dniu (dniach), które rozpoczyna się od 10:00am, powtarzając się do 15 grudnia 2021.

wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie serdecznie zaprasza
na wystawę malarstwa znakomitej artystki z Krakowa – Małgorzaty Mizi, która zaprezentuje swoje obrazy w Galerii Niebieskiej MBP, przy ul. Krakowskiej 4.  Wernisaż wystawy zatytułowanej „Gladiatorzy. Herosi Panoptikonu” odbędzie się 26 listopada (piątek),
o godz. 18.00. Wstęp wolny.

dr hab. inż. arch.  Małgorzata Mizia – malarka, architekt, profesor na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Głównym obszarem jej zainteresowań jest malarstwo sztalugowe i ceramika. W dorobku ma ponad 50 wystaw indywidualnych w Polsce, prezentowanych m.in. w Willi Decjusza (2000) i Pałacu Sztuki w Krakowie (2010), zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu (2013), także w galeriach zagranicznych „Spire Studios” (2013) i „Bashas Walk” (2014) w Beacon NY, oraz „New Century Artists” w Nowym Jorku-Chelsea na Manhattanie (2013), za które uzyskała pochlebne recenzje krytyków sztuki. Wzięła udział w wielu wystawach zbiorowych, związkowych, poplenerowych. Stale uczestniczy w międzynarodowych plenerach interdyscyplinarnych, również zagranicznych.

Obrazy artystki znajdują się w zbiorach instytucji i osób prywatnych w kraju i za granicą (Włochy, Niemcy, Słowacja, Hiszpania, Austria, Kanada, W. Brytania, Stany Zjednoczone).

„Gladiatorzy. Herosi Panoptikonu”
Małgorzata Mizia – wystawa malarstwa
4 listopada – 15 grudnia 2021
Galeria Niebieska MBP

Szczegóły

Data:
3 grudnia 2021
Czas:
10:00 - 18:00
Koszt:
wstęp wolny
Kategoria:
Strona internetowa:
https://www.biblioteka.tarnow.pl/ogloszenia/gladiatorzy-herosi-z-panoptikonu-wystawa

Other

Odbiorcy
młodzież, dorośli