« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ZEN_IT

27 września, 18:00 - 20:00

Wstęp wolny
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie serdecznie zaprasza na czytanie performatywne sztuki ZEN_IT autorstwa Karoliny Fortuny, w reżyserii Matyldy Baczyńskiej, z muzyką Piotra Niedojadło. To jedno z wydarzeń towarzyszących Festiwalu Komedii Talia 2022, które odbędzie się 27 września, o godz. 18:00 na Małej Scenie – wstęp bezpłatny, ilość miejsc ograniczona – zapisy w Biurze Promocji i Organizacji Widowni: 14 688 32 87, 784 976 025 lub 668 323 998.
Obsada: Matylda Baczyńska, Dominika Markuszewska, Kinga Piąty, Monika Wenta, Piotr Niedojadło (gościnnie), Tomasz Wiśniewski, Kamil Urban
ZEN_IT to pełen absurdalnego humoru tekst o alternatywnym świecie, któremu grozi katastrofa ekologiczna.
Akcja rozgrywa się w gabinecie znanego stomatologa żyjącego w świecie koronek, mostów i cudzej zębiny, do którego trafia pacjent o nietypowym zgryzie. Co ciekawe, przyprowadzony został przez pracownicę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wydaje się, że wada ta – dyzostoza twarzo-czaszkowa – uniemożliwia mężczyźnie komunikację Ale kim jest on w istocie? Jego tożsamość poznamy w trakcie czytania. (…) postać wydaje się nie pasować do otaczającego ją świata. Znajduje zrozumienie u córki stomatologa, która wpada do gabinetu, oświadczając ojcu, że jest w ciąży i ten musi znaleźć jej pracę, co też czyni, zwalniając swoją pracownicę Joannę. I wszystko byłoby całkiem normalnie, gdyby nie fakt, że przedstawione wydarzenia rozgrywają się w cieniu katastrofy ekologicznej, a rybiki cukrowe hodowane potajemnie w piwnicy zaczynają niepokojąco mutować… Co więcej, wspomniany stomatolog jest tak naprawdę niespełnionym naukowcem, który w domowym zaciszu poświęcił się badaniom nad technologią przetwarzania rybików na biopaliwo. (źródło teatrologia.pl – Magdalena Mikrut-Majeranek / RYBIKOGONIA SPEŁNIONA, 17.02.2022)

Szczegóły

Data:
27 września
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Teatr im. L.Solskiego
Telefon:
14 6221251
Strona internetowa:
www.teatr.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Teatr im. L.Solskiego
Mickiewicza 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6221251
Strona internetowa:
wwww.teatr.tarnow.pl