Wczytuje wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Andrzej Wajda 40/90

21 kwietnia, godz. 0:00 - 23:00

|Powtarzające się wydarzenie (Zobacz wszystkie)
Daily until 27 April 2017
Wstęp wolny

6 marca 2016 roku jeden z najwybitniejszych reżyserów polskich Andrzej Wajda skończył 90 lat. By uczcić obchody jubileuszowe twórcy, Polski Instytut Sztuki Filmowej przygotował wystawę plenerową poświęconą twórczości reżysera, który zrealizował 40 filmów.
Ekspozycja Andrzej Wajda 40/90 prezentowana była już m.in. w Warszawie, Gdyni, Krakowie, Radomiu, a 13 kwietnia 2017 r. zawita do Tarnowa i będzie jedną z szeregu propozycji poświęconych wybitnej postaci polskiej kinematografii w ramach 31. edycji TNF – Wajda. Portret wielokrotny. 

Wystawa, usytuowana w przestrzeni miejskiej na pl. Sobieskiego, prezentuje w porządku chronologicznym wszystkie fabularne filmy Andrzeja Wajdy, które powstawały przez ponad 60 lat: od „Pokolenia” – debiutu z 1954 roku aż do „Powidoków” – najnowszego filmu o Władysławie Strzemińskim. Na planszach wystawy oprócz fotosów, werków i plakatów, znajdują się także fotokody odsyłające do fragmentów filmów i zwiastunów. Ekspozycja prezentowana będzie do 27 kwietnia.

Teksty autorstwa prof. Krzysztofa Kornackiego są w języku polskim i angielskim. Tłumaczenie – Edyta Skrobiszewska. Korekta angielska – Paweł Włochacz, Simone Clare, Korekta polska – Maria Armata. Scenariusz, redakcja, wybór ilustracji i fragmentów filmowych – Natalia Chojna. Współpraca – Robert Jaczewski. Grafika – Ola Kot.

Wystawa powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, zrealizowana została przez Filmotekę Narodową we współpracy z wieloma instytucjami – przede wszystkim studiami filmowymi: Kadr, Zebra, Tor, a także CRF, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA i Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Szczegóły

Data:
21 kwietnia
Godzina:
0:00 - 23:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria wydarzenia:

Organizator

Tarnowskie Centrum Kultury
Telefon:
14 6888888
Strona:
www.tck.pl

Inny

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Plac Sobieskiego
Plac Sobieskiego 1
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14