« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Bolek i Lolek symfonicznie”

12 grudnia 2023, 09:00 - 10:30

59 zł

„Bolek i Lolek symfonicznie” to nagrodzony w 2016 roku „Złotym słonecznikiem” portalu www.czasdzieci.pl edukacyjny koncert multimedialny. Koncert ten to niezwykła sentymentalna i wielopokoleniowa podróż w świat przygód legendarnych bohaterów kultowej polskiej kreskówki. Narracja niemal dwugodzinnego multimedialnego spektaklu z udziałem orkiestry symfonicznej, opatrzona zostanie komentarzem dyrygenta – narratora, przybliżającego kulisy powstawania filmów rysunkowych oraz kształtu tej muzyki. Nie zabraknie również prezentacji poszczególnych instrumentów orkiestry, tematycznych zagadek czy aktywnego dialogu z najmłodszą publicznością.

Spektakl „Bolek i Lolek symfonicznie” zakłada projekcję znanych bajek z udziałem orkiestry symfonicznej, wykonującej na żywo ścieżkę dźwiękową. Znana i lubiana przez najmłodszą publiczność kreskówka stanie się punktem wyjścia do właściwej części edukacyjnej, której celem będzie zapoznanie dzieci z orkiestrą symfoniczną, jej instrumentami, podziałem etc. Ponadto, zderzenie obrazu z muzyką daje szansę na ukazanie takich właściwości warstwy muzycznej jak napięcia, nastrój, kolorystyka itp. Pokazane zostaną również sposoby, jakimi w rozmaity sposób – za pomocą instrumentów muzycznych – zyskuje się onomatopeiczne efekty akustyczne, dzięki którym możemy usłyszeć np. odgłos strzały, spadających jabłek, kapiącej wody itp., opierając tę warstwę symultanicznie o obraz filmu rysunkowego.

Wybór oryginalnych filmów w ramach koncertu opiera się na chronologicznej kolejności powstawania tak, aby przybliżyć widzowi/słuchaczowi wiek dziecięcy, dojrzewanie oraz czasy ‘dorosłości’ bohaterów. W ramach pokazu zostaną zaprezentowane legendarne filmy z serii o Bolku i Lolku a wśród nich m.in. film „Kusza”, „Fałszywy Dziadek”, „Chory ząb” i inne.

Realizowany od 2016 roku cykl edukacyjnych koncertów pt. „Akademia Pana Beethovena” skierowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży z całego regionu ale nie tylko – to również możliwość rozrywki dla całych rodzin oraz świetna okazja by ten dzień spędzić w gronie najbliższych w iście bajkowej scenerii.

Bieżące edycje na lata 2023-2025 realizowane będą w szerokim partnerstwie wspólnie z Fundacją Follow The Music oraz Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej, zaś partnerem strategicznym cyklu  jest Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

WYKONAWCY:

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Sebastian Perłowski – dyrygent
Marta Saciuk – Sędzielarz – prowadzący
Roman Baran i Bogusław Ochodek – aktorzy Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

ORGANIZATORZY

Orchestra Manager Marcin Klejdysz
Fundacja  FOLLOW THE MUSIC
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

Szczegóły

Data:
12 grudnia 2023
Czas:
09:00 - 10:30
Koszt:
59 zł
Kategoria:

Miejsce

Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych
Lippóczy’ego 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 621 04 08
Strona internetowa:
www.zsmuz.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
dzieci