Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Cantemus & Puellae Orantes

19 października, godz. 19:00 - 21:00

Wstęp wolny

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” serdecznie zaprasza na wspólny koncert z węgierskim chórem „Cantemus”. Koncert odbędzie się w sobotę, 19 października, o godz. 19.00 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Oba chóry zaprezentują utwory rodzimych kompozytorów. Będzie to wyjątkowa okazja aby usłyszeć utwory sakralne Miklósa Kocsára i Zoltána Kodálya w oryginalnym, węgierskim wykonaniu.

Współpraca polskiego i węgierskiego zespołu rozpoczęła się od spotkania podczas Międzynarodowego Konkursu Leonardo da Vinci, we Florencji, w 2017 r., którego oba chóry zostały laureatami. Po konkursie, dyrygent – Dénes Szabó, zaprosił „Puellae Orantes” do udziału w Międzynarodowym Festiwalu „Cantemus”, który odbył się w sierpniu 2018 r w Nyiregyhaza. Kontynuując rozpoczętą współpracę, chór „Puellae Orantes” zaprosił węgierski zespół do Polski, gdzie wspólnie wykonają dwa koncerty. Drugi koncert, w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, będzie skierowany do młodzieży.

Węgierski chór jest częścią Instytutu „Cantemus”, zrzeszającego siedem chórów. Instytut prowadzi działalność edukacyjną bazując na metodzie Zoltana Kodaly’a. „Cantemus” jest rekordowym zwycięzcą ponad 50-ciu pierwszych nagród w prestiżowych, międzynarodowych konkursach oraz 14-tu Grand Prix. Wydał ponad 40 płyt kompaktowych. Systematycznie prowadzi międzynarodowe kursy mistrzowskie oraz Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Cantemus.

Szczegóły

Data:
19 października
Czas:
19:00 - 21:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Puellae Orantes
Telefon:
14 626 88 85
Strona internetowa:
http://www.puellaeorantes.pl/

Inny

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Bazylika Katedralna w Tarnowie
ul. Kapitulna 2
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14