« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Cinemarzenie Review

17 czerwca 2020, 19:30 - 21:00

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

Wydarzenie w każdym [interwale] dniu (dniach), które rozpoczyna się od 7:30pm, powtarzając się do 18 czerwca 2020.

14,99 zł

Po trzech długich miesiącach przymusowej przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa powraca popularny kinowy cykl Cinemarzenie – Dobre kino w Marzeniu. W formie, którą zazwyczaj podsumowujemy każdy sezon regularnych niedzielnych spotkań, czyli kilkudniowego przeglądu.

W dniach 14-18 czerwca zapraszamy do tarnowskiego Kino Marzenie na Cinemarzenie Review!
W tym czasie pokażemy pięć reprezentujących różne gatunki i kinematografie filmów (jeden seans dziennie), o których głośno było w ostatnich miesiącach. Niektóre z nich, jak chociażby nagrodzony trzema Oscarami wojenny „1917” Sama Mendesa czy laureat berlińskiego Srebrnego Niedźwiedzia „Błąd systemu” Nory Fingscheidt, chcieliśmy zaprezentować widzom Cinemarzenia znacznie wcześniej. Inne, m.in. znakomity debiut Ladja Ly „Nędznicy”, który był francuskim kandydatem do Oscara, to zupełnie nowe propozycje. Przegląd zainauguruje „Richard Jewell”, nowy film jednej z największych legend amerykańskiego kina, obchodzącego niedawno dziewięćdziesiąte urodziny Clinta Eastwooda.

Niedzielny pokaz rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 16, w kolejne dni zapraszamy na godzinę 19.30. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z tymczasowym regulaminem kina Marzenie, który można znaleźć na profilu kina na Facebooku.

14.06.2020, g.16:00
RICHARD JEWELL
Reż. Clint Eastwood    prod. USA, 2019
czas trwania: 129’
Świat po raz pierwszy usłyszał o Richardzie Jewellu, pracowniku ochrony, kiedy ten zgłosił znalezienie ładunku wybuchowego podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. To zdarzenie sprawiło, że został uznany za bohatera, którego szybka i zdecydowana reakcja ocaliła życie wielu ludzi. Jednak już po kilku dniach ten niedoszły policjant stał się głównym podejrzanym nie tylko dla FBI. Oparty na faktach, nowy film Clinta Eastwooda jest dowodem na to, że 90-letni reżyser wciąż jest w wysokiej formie.

15.06.2020, g.19:30
BŁĄD SYSTEMU
reż. Nora Fingscheidt  prod. Niemcy, 2019
czas trwania: 118’
Benni ma zaledwie dziewięć lat, a doświadczeniem mogłaby obdzielić kilkoro swoich rówieśników. Bez względu na to, do jakiej placówki trafi, prędzej czy później zostaje z niej wydalona. Takie przypadki w slangu pracowników socjalnych nazywane są „łamaczami systemu”. Za agresją, krzykiem, gwałtownością, które charakteryzują zachowanie dziewczynki, kryje się jeden cel. Jest nim desperacka chęć powrotu do domu i życie u boku ukochanej matki. Srebrny Niedźwiedź na berlińskim festiwalu. Wybitny debiut i niemiecki kandydat do Oscara.

16.06.2020, g.19:30
PROXIMA
reż. Alice Winocour  prod. Francja, Niemcy, 2019
czas trwania: 107’
Sara jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą siedmioletniej Stelli. Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji „Proxima”, jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Wzruszająca opowieść o próbie pogodzenia zawodowych ambicji z macierzyństwem. Świetna rola Evy Green!

17.06.2020, g.19:30
1917
reż. Sam Mendes  prod. USA, Wielka Brytania, 2019
czas trwania: 119’
Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry u schyłku I wojny światowej otrzymują ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda. Dziesięć nominacji i trzy Oscary. Wyjątkowe filmowe przeżycie!

18.06.2020, g.19:30
NĘDZNICY
reż.  Ladj Ly    prod. Francja, 2019
czas trwania: 102’
Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat. Film w reżyserii Ladja Ly od swojej premiery zachwyca krytyków i widzów na całym świecie. Montfermeil, pulsujące od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji. Nagroda Jury na festiwalu w Cannes i francuski kandydat do Oscara!

Szczegóły

Data:
17 czerwca 2020
Czas:
19:30 - 21:00
Koszt:
14,99 zł
Kategoria:

Organizator

Tarnowskie Centrum Kultury
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl

Other

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Kino “Marzenie”
ul. Staszica 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 888 885
Strona internetowa:
www.tck.pl