« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„COOL(turalne) spotkanie” z Ałbeną Grabowską

3 marca, 18:00 - 19:30

wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie serdecznie zaprasza na spotkanie z Ałbeną Grabowską – – autorką bestsellerowej sagi „Stulecie Winnych”, która stała się kanwą serialu telewizyjnego. Spotkanie odbędzie się 3 marca br. (piątek) o godzinie 18:00 w Filii nr 17 MBP (Dom Kultury Westerplatte, ul. Westerplatte 8A). Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu książek autorki. Rozmowę poprowadzi Marzena Wołek. Tłumaczenie na Polski Język Migowy – Agnieszka Nowicka.

Spotkanie odbywa się w cyklu pn. „COOL(turalne) spotkania”, który realizowany jest w ramach zadania “Biblioteka COOL(tura)”. Na spotkania z czytelnikami zaproszeni zostali wyjątkowi goście – ludzie kultury, poczytni i popularni autorzy książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym również autorzy znani z innych aktywności, nie tylko literackich. Celem spotkań jest promocja czytelnictwa oraz zwiększenie zainteresowań literackich i czytelniczych, zwłaszcza wśród ludzi młodych.

 

AŁBENA GRABOWSKA
Polska pisarka, lekarz neurolog i epileptolog. W 2004 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Jest sekretarzem Polskiego Towarzystwa Epileptologii.
W 2011 roku ukazała się jej debiutancka książka „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”. Na swoim koncie ma dzisiaj ponad dwadzieścia książek, z których największą popularność zdobyła saga „Stulecie Winnych”, zekranizowana przez Telewizję Polską. Każdy z trzech sezonów serialu (emitowanych w 2019, 2020 i 2021 r.) gromadził przed ekranami ponad 3-milionową widownię. W dorobku ma również książki dla dzieci, powieść dla młodzieży „Nowy świat”, powieści obyczajowe „Coraz mniej olśnień”, „Lady M.” i „Lot nisko nad ziemią”, cykl „Alicja w krainie czasów”, kryminał „Ostatnia chowa klucz” i historyczną powieść sensacyjną „Kości proroka”. Ważną pozycją w twórczości autorki jest powieść „Matki i córki”, opisująca trzy pokolenia kobiet. W 2021 r. ukazały się trzy premiery: druga część cyklu „Uczniowie Hippokratesa. Doktor Anna” (kontynuacja powieści „Uczniowie Hippokratesa. Doktor Bogumił”); powieść obyczajowa „Rzeki płyną, jak chcą” oraz historia o wydarzeniach z dziejów rodziny Winnych, poprzedzająca akcję znaną z trylogii i serialu TVP.
ᴢ́ʀᴏ́ᴅᴌᴏ: ʜᴛᴛᴘs://ᴀʟʙᴇɴᴀɢʀᴀʙᴏᴡsᴋᴀ.ᴘʟ/

“Biblioteka COOL(tura)” – cześć projektu “Tarnów – Nowe Spojrzenie”, którego głównym prowadzącym jest Miasto Tarnów. Sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.
www.norwaygrants.org

 

„COOL(turalne) spotkanie” z Ałbeną Grabowską
3 marca 2023, godz. 18:00
Filia nr 17, ul. Westerplatte 8A, Dom Kultury Westerplatte
Wstęp wolny

Szczegóły

Data:
3 marca
Czas:
18:00 - 19:30
Koszt:
wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego
Telefon:
14 6888023 w. 28
Strona internetowa:
www.biblioteka.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Dom Kultury Westerplatte 8a
Westerplatte 8a
Tarnów, Polska - małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map