« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„COOL(turalne) spotkanie” z Danielem Grupą

3 listopada, 18:00 - 20:00

wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie serdecznie zaprasza na spotkanie i slajdowisko z Danielem Grupą – pianistą, kompozytorem, alpinistą, a przy tym miłośnikiem książek i vlogerem literackim. Spotkanie odbędzie się 3 listopada br. (czwartek) o godzinie 18:00 w TCK. Prowadzenie: Krystian Janik.

DANIEL GRUPA

Pianista, kompozytor, alpinista, a przy tym miłośnik książek i vloger literacki.

Urodził się w 1975 roku w Sulechowie. W wieku siedemnastu lat rozpoczął pracę w Teatrze Dramatycznym w Kaliszu („Opera za trzy grosze” reż J. Buchwald, „Ja jestem ruda Lola” reż T. Wiśniewski). Również w Kaliszu miały miejsce premiery pierwszych wykonań kompozycji – Concertino na fortepian i orkiestrę smyczkową i kwartetu smyczkowego. Studiował kompozycję na Akademii Muzycznej w Poznaniu i muzykologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wspinał się w Tatrach, zimą w czeskich lodospadach i w Śnieżnych Kotłach. Zdobył szczyty Kaukazu: Kazbek (5054 m. n.p.m.) i Tetnuldi (4858 m. n.p.m), i Grossglocknera w Taurach Wysokich. (3798 m. n.p.m.)

Od wielu lat współpracuje z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej (Małgorzata Ostrowska, Anna Wyszkoni, Marek Jackowski, Stanisław Soyka, Piotr Cugowski, Virgil Donati), pisze muzykę do filmu i teatru („Dzień w którym umrę” reż. G. Lipiec, „Zamknięci w celuloidzie” reż. W. Sikora, „Grun de Berg. Wyzwanie” reż. M. Malinowski i M. Olechnowski, „Stara kobieta wysiaduje” reż G. Bral).

Koncertuje z autorskim recitalem fortepianowym. W marcu 2021 roku ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana „Zanim nadejdzie noc” na której to oprócz fortepianu, można usłyszeć m.in. kwartet smyczkowy, i śpiew Renaty Przemyk.

Od roku 2011 szef artystyczny Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina w Sulechowie a w latach 2015/2021 pełnił funkcję prezesa Klubu Wysokogórskiego w Zielonej Górze.

Od dwóch lat prowadzi wraz z żoną Małgorzatą kanał na Youtube – “Literaccy”, który skupia się na recenzjach książek i urywkach z domowego życia. Dynamiczny przekaz i dialogi sprawiły, że vlog ma rzesze fanów, podobnie jak lubiany na booktubie duet ich córek – „Zaksiążkowane”.

Wydarzenie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia “Biblioteka COOL(tura)” pomyślanego jako cykl spotkań z wyjątkowymi gośćmi – ludźmi kultury, poczytnymi autorami książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, oraz warsztatów komiksowych z udziałem rysowników.

“Biblioteka COOL(tura)” – cześć projektu “Tarnów – Nowe Spojrzenie”, którego głównym prowadzącym jest Miasto Tarnów. Sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny.

Szczegóły

Data:
3 listopada
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
wstęp wolny
Kategoria:
Strona internetowa:
https://www.biblioteka.tarnow.pl/wydarzenia/coolturalne-spotkanie-z-danielem-grupa

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego
Telefon:
14 6888023 w. 28
Strona internetowa:
www.biblioteka.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
wszyscy

Miejsce

Tarnowskie Centrum Kultury
Rynek 5
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl