« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

COOL(turalne) spotkanie z SYLWIĄ CHUTNIK

20 kwietnia 2023, 18:00 - 19:30

wstęp wolny

Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie będzie Sylwia Chutnik – pisarka, dziennikarka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa. Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia br. (czwartek) o godzinie 18:00 w Filii nr 8 MBP (Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1). Rozmowę z Autorką poprowadzi Iwona Gleisner. Spotkanie odbędzie się z udziałem tłumacza Polskiego Języka Migowego – Agnieszki Nowickiej.

„COOL(turalne) spotkania” realizowane są w ramach zadania “Biblioteka COOL(tura)” – część projektu “Tarnów – Nowe Spojrzenie”, którego głównym prowadzącym jest Miasto Tarnów, sfinansowanym ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny. Stanowią cykl spotkań z wyjątkowymi gośćmi – ludźmi kultury, poczytnymi i popularnymi autorami książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym również z autorami znanymi z innych aktywności, nie tylko literackich. Celem spotkań jest promocja czytelnictwa oraz zwiększenie zainteresowań literackich i czytelniczych, zwłaszcza wśród ludzi młodych.

SYLWIA CHUTNIK. Urodzona w 1979 roku w Warszawie. Z wykształcenia kulturoznawczyni, doktor nauk humanistycznych. Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa. Członkini Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Unia Literacka. Kuratorka festiwali i inicjatyw literackich (Międzynarodowy Festiwal Literacki Apostrof, Kawiarnia Literacka OFF Festival, dyskusje i spotkania autorskie). Była wykładowczynią w Instytucie Kultury Polskiej UW oraz w szkole pisania Maszyna do Pisania. Felietonistka ,,Polityki”;, „Pani”, „Wysokich Obcasów”, ,,Gazety Stołecznej” i wielu portali internetowych. Współprowadziła programy literackie „Cappuccino z książką” i „Zapomniani – odzyskani” w TVP Kultura oraz „Barłóg literacki”. Jej teksty ukazały się w książkach zbiorowych oraz w wielu katalogach do wystaw sztuki współczesnej i programach teatralnych (między innymi Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Galeria Bunkier Sztuki, Muzeum Nobla w Sztokholmie). Publikuje gościnnie na łamach prasy polskiej i zagranicznej. Jej teksty naukowe znalazły się w ponad 20 opracowaniach i książkach zbiorowych. Stypendystka Homines Urbani 2008, Instytutu Books from Lithuania 2009, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010, Miasta Stołecznego Warszawy 2010, Instytutu Goethego 2010. Laureatka nagród literackich i społecznych. Zasiada między innymi w Kapitule Nagrody im. Olgi Rok, Kapitule Obywatelskiej Naukowych Nagród “Polityki” oraz w Radzie Funduszu Feministycznego.
Zadebiutowała książką “Kieszonkowy atlas kobiet” (2008), otrzymując za nią Paszport „Polityki”. Trzykrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike: w 2009 za “Kieszonkowy atlas kobiet”, w 2013 za “Cwaniary” i w 2015 za zbiór opowiadań “W krainie czarów”. Najnowszą książkę wydała w ubiegłym roku – “Tyłem do kierunku jazdy”. Ponadto jest autorką sztuk dramatycznych “Muranooo” (w Teatrze Dramatycznym w Warszawie), “Aleksandra” (w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu) i “Wanda” (współautorka, w Teatrze Starym w Krakowie).
Źródło: https://sylwiachutnik.pl/

COOL(turalne) spotkanie z SYLWIĄ CHUTNIK
20 kwietnia 2023 r., godzina 18.00
Filia nr 8 MBP, ul. Traugutta 1

 

Szczegóły

Data:
20 kwietnia 2023
Czas:
18:00 - 19:30
Koszt:
wstęp wolny
Kategoria:
Strona internetowa:
https://www.biblioteka.tarnow.pl/wydarzenia/coolturalne-spotkanie-z-sylwia-chutnik

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego
Telefon:
14 6888023 w. 28
Strona internetowa:
www.biblioteka.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Filia nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego
ul. Traugutta 1
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 656 25 88
Strona internetowa:
wwwhttp://www.biblioteka.tarnow.pl/filie/f8