« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„COOL(turalne) spotkanie” z Wiesławem Drabikiem

12 maja, 17:00 - 19:00

wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie serdecznie zaprasza dzieci wraz z rodzicami na spotkanie z Wiesławem Drabikiem – autorem i ilustratorem ponad dwustu wierszowanych bajeczek dla dzieci, właścicielem kotki Frotki. Spotkanie odbędzie się 12 maja br. (piątek) o godzinie 17:00 w Dziale dla Dzieci i Młodzieży, przy ul. Staszica 6. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek Wiesława Drabika.

Spotkanie odbywa się w cyklu pn. „COOL(turalne) spotkania”, który realizowany jest w ramach zadania “Biblioteka COOL(tura)”. Na spotkania z czytelnikami zaproszeni zostali wyjątkowi goście – ludzie kultury, poczytni i popularni autorzy książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym również autorzy znani z innych aktywności, nie tylko literackich. Celem spotkań jest promocja czytelnictwa oraz zwiększenie zainteresowań literackich i czytelniczych, zwłaszcza wśród ludzi młodych.

W ramach wydarzenia zaplanowano również specjalne spotkania dla przedszkoli, które odbędą się w tym samym dniu (12.05): w Filii nr 12 MBP (ul. Klikowska 6) o godzinie 9:00 i w Filii nr 18 MBP (ul. Romanowicza 38B) o godzinie 11:00.

WIESŁAW DRABIK
Pisarz dla dzieci, autor ponad dwustu bajeczek ukazujących się od 1995 r. w kilku wydawnictwach m.in: Skrzat, Siedmioróg, Debit, Wilga i Pascal, z których niektóre zilustrował. Większość publikacji to wesołe, rymowane bajeczki o zwierzętach, chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych i ich rodziców. Wśród najbardziej znanych znajdują się m.in: “Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, “Awantura na podwórku”, “Łakomczucha”, “Kocie łakocie”, “MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania”. Niektóre bajeczki były prezentowane w programie telewizyjnym pt. “Książki z górnej półki”, kilka z nich pokazano na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszą się serie: “Zostań Mistrzem”, opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców, seria portretów sympatycznych zwierzątek pt: „Bajki dla malucha…”, seria „Leoś Zawodowiec”, „Bajki-Szukajki”, oraz wierszowane wersje klasycznych bajek wydane jako „Wielki skarbiec bajek”. Od ponad 20 lat w ramach promocji czytelnictwa autor bierze udział w spotkaniach autorskich i warsztatach na terenie całego kraju.

 

“Biblioteka COOL(tura)” – cześć projektu “Tarnów – Nowe Spojrzenie”, którego głównym prowadzącym jest Miasto Tarnów. Sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.
www.norwaygrants.org

„COOL(turalne) spotkanie” z Wiesławem Drabikiem

12 maja 2023, godz. 17:00

Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6

Wstęp wolny

Szczegóły

Data:
12 maja
Czas:
17:00 - 19:00
Koszt:
wstęp wolny
Kategoria:
Strona internetowa:
https://www.biblioteka.tarnow.pl/wydarzenia/wieslaw-drabik

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego
Telefon:
14 6888023 w. 28
Strona internetowa:
www.biblioteka.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
wszyscy

Miejsce

Dział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego
ul. Staszica 6
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 688-80-23 w. 28
Strona internetowa:
www.biblioteka.tarnow.pl