« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Daniel Grupa Recital

10 lipca 2020, 20:00 - 22:00

Wstęp wolny

Z powodu niekorzystnych prognoz pogody koncert został przełożony na dzień wcześniejszy tj. 10.07.2020 r., godz. 20.00. Zapraszamy!

Tarnowskie Centrum Kultury 11 lipca 2020 zaprasza do Amfiteatru Letniego na Daniel Grupa Recital

Daniel Grupa to pianista, kompozytor i alpinista, który od wielu lat współpracuje z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej (Marek Jackowski, Piotr Cugowski, Stanisław Soyka, Małgorzata Ostrowska). Pisze muzykę do teatru i filmu. Wiele razy stawał za pulpitem dyrygenckim. Występował na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Festiwalu Top Trendy, Sopot Festival. Od wielu lat towarzyszy na scenie Annie Wyszkoni. Jest założycielem i szefem artystycznym Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina w Sulechowie. Jego wielką pasją są góry, w których – kiedy nie koncertuje – spędza wiele czasu. Udało mu się wejść na Kazbek na Kaukazie (5033 m. n.p.m.), Grossglockner w Wysokich Taurach (3798 m. n.p.m.) i Tetnuldi w Kaukazie Centralnym (4858 m.n.p.m.) Wspinał się w Alpach, Tatrach (między innymi na Zamarłej Turni, Mięguszowieckim Szczycie, Mnichu), w Sokolikach, w Śnieżnych Kotłach, lodospadach czeskich i na Jurze. Teraz przygotowuje się do zdobycia swojego pierwszego siedmiotysięcznika.

Na program recitalu, który zostanie wykonany w tarnowskim Amfiteatrze składają się kompozycje Daniela Grupy, impresje na temat Chopina, Bacha, Paderewskiego i Rachmaninowa. Jednocześnie jest to fascynująca podróż, pełna anegdot, humoru i wspomnień, związanych z tysiącami przejechanych kilometrów, setkami sal koncertowych, ludźmi i niecodziennymi sytuacjami w górach.

Szczegóły

Data:
10 lipca 2020
Czas:
20:00 - 22:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Tarnowskie Centrum Kultury
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl

Other

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Amfiteatr Letni
ul. Kopernika 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14