« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dni Otwarte w Pasażu Odkryć

11 września, 15:00 - 18:30

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

One event on 11 września 2022 at 15:00

wstęp wolny

Pasaż Odkryć, Rynek 4, 10-11 września

w programie:

  • w sobota i niedzielę w godz.10.00-18.00 grupowe zwiedzanie ekspozycji i pracowni, (wstęp wolny)
  • w niedzielę od godz. 15.00 – “Rozmowy o myśleniu” – wykłady gości, naukowców Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. (wstęp za wejściówkami dostępnymi w Tarnowskim Centrum Kultury)

– godz. 15.00 red. Łukasz Kwiatek “Wychowane na człowieka – o małpach, które myślały, że są ludźmi”

– godz. 16.00 dr hab. Mateusz Hohol, prof. UJ “Gdy umysł matematyczny działa słabiej: o problemach z uczeniem się matematyki i tym, jak sobie z nimi radzić”

– godz. 17.00 dr Łukasz Lamża “Kiedy roboty zaczną myśleć? A może już myślą?”.

Zapraszamy na pierwsze naukowe spotkanie w nowo otwieranym Pasażu Odkryć, mieszczącym się w Pasażu Tertila w Tarnowie. Wykłady odbywać się będą dzięki uprzejmości naukowców z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Założycielem Centrum, które stawia na edukację, badania i popularyzację nauki, jest ks. prof. Michał Heller. Misją pracujących w organizacji jest zgłębianie m.in.: kosmologii, fizyki, biologii, psychologii, filozofii, prawa, logiki, teologii, relacji między nauką i religią oraz wpływu nauki na kulturę. Wynikami swoich badań naukowcy dzielą się, prowadząc kanał YouTube Copernicus, wydając książki oraz organizując: konferencje, sympozja, lekcje, wykłady czy coroczny Copernicus Festival. Tym razem współpracują z Pasażem Odkryć i mają wpływ na jego program, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.  Zapraszamy na spotkanie entuzjastów nauki i tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że nimi będą.

Szczegóły

Data:
11 września
Czas:
15:00 - 18:30
Koszt:
wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Pasaż Odkryć
Email:
biuro@pasazodkryc.pl
Strona internetowa:
www.pasazodkryc.pl

Other

Odbiorcy
wszyscy

Miejsce

Pasaż Odkryć