« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Drzewo_Stany

10 grudnia 2023, 20:00 - 21:00

Wstęp wolny
W dniu 10 grudnia Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie zamieni się w magiczną krainę pełną muzyki, tajemnic i emocji! Drzewostany to spektakl muzyczny, który zabierze was w niezapomnianą podróż do świata wróżek leśnych i stworzeń z krainy fantazji. Wystąpią utalentowani artyści: Karolina Fortuna i Oskar Cenkier, którzy wam dostarczą falę emocjonalnych uniesień. Przygotujcie się na oniryczną atmosferę i piękne obrazy sceniczne!
Drzewostan – zespół drzew o zbliżonych cechach morfologicznych, rosnących w bezpośrednim sąsiedztwie i wzajemnie na siebie oddziałujących…
…staje się inspiracją do twórczej rozmowy, wspólnej pieśni o granicach światów, w których żyjemy. Karolina Fortuna oraz Oskar Cenkier tworzą wizualno-dźwiękową przestrzeń do uwolnienia wyobraźni, swobodnego podążania za falami emocji. Wyrusz w podróż po magicznym lesie, kryjącym wiele tajemnic, wróżek i kosmatych chrabąszczy. Teksty Fortuny przeplatają się z fragmentami twórczości artystów słowa m. in.: Asnyka, Baczyńskiego, Dostojewskiego, Shakespeara, Tagore.
„To jest jak sen. Zamykasz oczy. Widzisz migające plamki – złote, żółte, szafranowe. Gdzieniegdzie – plama nasycona kobaltem, intensywny turkus… Teraz kalejdoskop kolorów przybiera kształt liści, migających różnobarwnych liści poruszanych wiatrem, odsłaniających świetliste ostrza słonecznych promieni… Czujesz słodki zapach piękna… Pod twoimi stopami rozwija się ścieżka meandrująca między rubinowymi skrzydłami, które zdecydowały tulić się do ziemi. Dokąd prowadzi? Do zagajnika wyściełanego ciepłym mchem. Ziemia lasu – skomplikowana tkanka włókien, splotów i podziemnych gniazd szeleści swoją powierzchnią, szepcze zaklęcia, zaprasza cię…”
Projekt dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Szczegóły

Data:
10 grudnia 2023
Czas:
20:00 - 21:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Teatr im. L.Solskiego
Telefon:
14 6221251
Strona internetowa:
www.teatr.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Teatr im. L.Solskiego
Mickiewicza 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6221251
Strona internetowa:
wwww.teatr.tarnow.pl