« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Folk na Starówce

21 sierpnia 2020, 18:00 - 22:00

Polski i irlandzki folk zabrzmią podczas wydarzenia pt. “Folk na tarnowskiej Starówce”. To nowa propozycja Rady Osiedla Nr 1 “Starówka”, która od kilku lat oferuje mieszkańcom Tarnowa ciekawe wydarzenia artystyczne (m.in. Szanty na Starówce, Święto tarnowskiej Starówki, Kolędowanie na Starówce). Celem imprezy jest propagowanie, a także wspieranie kultury ludowej i etnicznej.
21 sierpnia (piątek) w Amfiteatrze Letnim w Tarnowie wystąpią dwa zespoły z nurtu muzyki folkowej. Jako pierwszy na scenie pojawi się PotOCK. Muzyka formacji to porywające zderzenie muzyki rockowej z ludowymi tekstami, połączenie nieoczywistego brzmienia i innowacyjnych aranżacji tradycyjnych melodii karpackich. Gwiazdą wieczoru będzie Carrantuohill – najsłynniejsza polska grupa grająca muzykę celtycką.

Wstęp na koncerty jest za bezpłatny na podstawie wejściówek, które będzie można odebrać w Tarnowskim Centrum Kultury od 17 sierpnia, od godz. 8.00. Warto pamiętać, że z powodu obowiązujących zasad sanitarnych ilość dostępnych miejsc będzie bardzo ograniczona.
Z myślą o tych, którym nie uda się zdobyć wejścówek koncert będzie transmitowany na żywo na antenie telewizji STARNOWA.TV

Amfiteatr Letni, 21.08.2020, godz. 18.00
Wstęp: bezpłatne wejściówki (do pobrania od 17.08.2020 r., od godz. 8.00 w TCK)
Ilość miejsc ograniczona!

Organizator: Rada Osiedla Nr 1 Starówka.
Impreza finansowana jest z budżetu Miasta Tarnowa.
Sponsor: mBank
Partner: jest Tarnowskie Centrum Kultury.

O zespołach:
Carrantuohill
istnieje od 1987 roku. Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na “celtyckich korzeniach”. Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna) poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową.
Carrantuohill wielokrotnie gościł w Irlandii. W 1994 roku jako uczestnik warsztatów muzycznych South Sligo Summer School w Sligo, prowadzonych przez najlepszych znawców i wykonawców muzyki irlandzkiej. Później kolejno w 1997, 1999 i 2004 roku koncertując m.in. na jednym z największych irlandzkich festiwali – “Cork Folk Festival” oraz w słynnym “Fox`s Pubie” czy też w “St`Anns Church” w Dublinie. Irlandzkie koncerty Carrantuohill odbywały się również w Galway oraz w lipcu 2005 roku na jednym z największych – festiwalu “Dancing with Lunasa” w malowniczym zamku w Kinnitty. W Irlandii powstawały też liczne teledyski zespołu.
W 1998 roku Carrantuohill koncertował w USA na osobiste zaproszenie Czesława Miłosza tworząc muzyczną oprawę Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego w Claremont McKenna College w Kalifornii. Od 2004r. jest gościem festiwalu “Roches de Celtiques” w Rochetaillee we Francji. Zespół miał też okazję wystąpić na koncertach w Lyonie, Chambles, St.Etienne, St.Victor, Villard de Lans, Caloire.
W 2007 roku zespół otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę Polskiego Przemysłu Fonograficznego – FRYDERYKA 2006 w kategorii Album Roku Etno – Folk za płytę “SESSION NATURAL IRISH & JAZZ”.CARRANTUOHILL zrealizował dotąd blisko 2000 koncertów w kraju i za granicą.
Carrantuohill ma na swym koncie wiele wspólnych występów z uznanymi artystami. W 1997 roku odbył trasę koncertową ze szkocką grupą The Battlefield Band. Zespół występował również z Maire Breatnach, Sands Family, Deaf Shepheard, Geraldine McGowan & Friends oraz Midnigth Court.
Polscy artyści, z którymi Carrantuohill dotąd realizował wspólne projekty: Anna Maria Jopek, Anita Lipnicka, Fiolka Najdenowicz, Stanisław Sojka, Paweł Kukiz, Kuba Badach, Robert Kasprzycki, Urszula Dudziak, Wojciech Karolak, Tomasz Szukalski, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański, Bernard Maseli, Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK.

PotOCK
Zderzenie muzyków rockowych z góralskimi głosami spod samej Babiej Góry może przynieść porywający wręcz efekt, aż muzyka płynie! Zespół PotOCK to porywające zderzenie muzyki rockowej z ludowymi tekstami, to spotkanie ludzi pasji, to połączenie nieoczywistego brzmienia i innowacyjnych aranżacji tradycyjnych melodii karpackich. Zespół swobodnie i spontanicznie, bawiąc się dźwiękiem i łącząc style, porywa słuchaczy w podróż po polskich, rumuńskich, węgierskich oraz słowackich halach i polanach.
Muzyczna przygoda zespołu PotOCK rozpoczęła się dość nietypowo w 2018 roku. Członkowie zespołu Body Mind Relation współpracowali wraz z wokalistkami z zespołu Juzyna przy realizacji widowiska teatralnego “Pamiętnik Babiej Góry”. Spotkanie to po kilku miesiącach przerodziło się w zespół PotOCK.

Szczegóły

Data:
21 sierpnia 2020
Czas:
18:00 - 22:00
Kategoria:

Organizator

Tarnowskie Centrum Kultury
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl

Other

Odbiorcy
wszyscy

Miejsce

Amfiteatr Letni
ul. Kopernika 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14