Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Halina Frąckowiak

16 września 2018, godz. 19:00 - 21:00

Wstęp wolny

16.09.2018 r., g. 19.00, Amfiteatr Letni (Tarnów, Kopernika 4)  I  wstęp wolny

Któż nie zna wylansowanych przez Halinę Frąckowiak i nuconych przez pokolenia piosenek, jak „Bądź gotowy dziś do drogi”, „Napisz, proszę”, „Papierowy księżyc”, „Dancing Queen” czy „Serca gwiazd”! Dama polskiej piosenki, wykonawczyni niezapomnianych przebojów Halina Frąckowiak wystąpi z koncertem 16 września w tarnowskim Amfiteatrze. W programie koncertu usłyszymy przeboje, piosenki z nowego repertuaru i światowe standardy.

image description

Halina Frąckowiak debiutowała, kiedy miała 16 lat na II Festiwalu Młodych Talentów. Współpracowała z takimi zespołami, jak Czerwono-Czarni, ABC, Tarpany czy Drumlersi. Karierę solową rozpoczęła w 1972 r. Jest jedną z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej lat 70-tych i 80 tych. Piosenkarka nagrała ponad 20 płyt i kaset, a jej koncerty można było obejrzeć w wielu miejscach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W roku 2005 artystka odznaczona została medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” – przyznawanym przez Ministra Kultury.

Jej twórczość niezmiennie cieszy się dużą popularnością, gromadząc na koncertach pełne sale. W jednym z wywiadów Artystka powiedziała: „Tak długo jesteśmy, jak długo ludzie nas chcą oglądać i słuchać, ale też tak długo jak my sami w sobie mamy ten potencjał, radość życia i chęć dawania. No, bo jeżeli mamy co dać, to i ludzie chcą to otrzymać.”

Prowadzenie koncertu: Andrzej Kurdziel.
Koncert jest współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

Szczegóły

Data:
16 września 2018
Czas:
19:00 - 21:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Tarnowskie Centrum Kultury
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl

Inny

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Amfiteatr Letni
ul. Kopernika 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14