Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Harrisa i Jack Crusher

15 marca, godz. 20:00 - 22:00

15zł

Koncert HARISSA i JACK CRUSHER – Piwnice TCK

Niebywała gratka dla fanów rockowego brzmienia. Koncert zespołu Harissa już 15 marca 2019 r. w Piwnicach Tarnowskie Centrum Kultury. Podczas koncertu będzie miała miejsce premiera koncertowa albumu AntyRaj, który swoją premierę internetową miał 1. lutego 2019 r. Gościnnie na scenie wystąpi również Jack Crusher.

HARISSA to tarnowski zespół, składający się z doświadczonych muzyków obytych na scenach klubowych, jak i festiwalowo-plenerowych, dysponujący profesjonalnym sprzętem i podejściem. Każdy z członków HARISSY ma za sobą kilkunastoletnią różnorodną przygodę muzyczną, co przekłada się na utwory bardzo urozmaicone, pełne otwartości i szczerości. W dźwiękach granych przez HARISSĘ słychać przede wszystkim pasję i serce do ciężkiego klimatycznego rocka.

Pomysł na zespół powstał w północnej Afryce, gdzie przypadkiem przy jednym barze spotkali się Frank, Dzioro i Gumiś. Nazwa zespołu pochodzi od regionalnego przysmaku “harissy” – ostrej pasty, której głównym składnikiem jest papryka. Po powrocie z pustyni skład zespołu uzupełnili Maniek oraz Fryta. Następnie zespół rozpoczął pracę nad autorskim materiałem, co zaowocowało singlami “82/83” oraz “Mewa”, której to towarzyszyła promująca ją trasa koncertowa oraz nagranie teledysków do utworów “8 Lat” i “Mewa”. W trakcie pracy nad pierwszą profesjonalną długogrającą płytą “AntyRaj” zespół zakończył współpracę z Fryderykiem, którego miejsce znakomicie zajął Pjeter.

Doświadczenie sceniczne zespołu HARISSA to granie na jednej scenie z takimi zespołami, jak: IRA, PERFECT, TOTENTANZ, KAT, CLOSTERKELLER, czy ŁZY. Band miał przyjemność zaprezentować się szerszej publiczności w wielu miastach, jak chociażby: Warszawa, Kraków, Katowice, Kielce, Bytom, Rzeszów, Sanok, Radom oraz rodzimym Tarnowie.

JACK CRUSHER powstał z nadejściem wiosny 2013 roku w oparach uzdrowiskowej wody siarczkowej w Busku-Zdroju. Poprzez zróżnicowane inspiracje powstaje wytrawny sound ciężkiego grania. Systematyczne przyjmowanie dźwięków powoduje niepokój, dreszcze, zadrapania czy nawet siniaki 🙂

Zespoł o sobie: Nasza załoga to grupa kumpli, którzy od młodych lat byli z muzykowaniem za pan brat, ale dopiero teraz los zetknął nas razem. JC powstał w skladzie Barney – vocal, Dino – guitar, Matt – drums, bardzo szybko skład został uzupełniony i do bandu dołączyli, Bony – guitar, oraz Mateyco – bass. Od razu zabraliśmy się do roboty i już po kilku miesiącach gotowe było 3 utworowe CD „Salt In The Wound”. Nagrań dokonaliśmy w JR Studio pod bacznym okiem Jacka Gruszki, którego to sola pojawiły się w utworze “High End”. Materiał powstał w celach promocyjnych, abyśmy mogli szerzej zaprezentować się w mediach. Wtedy także nagraliśmy teledysk do utworu „High End”, który można obejrzeć na naszym kanale YouTube i nie tylko. Jeden z utworów trafił na kompilację CD dołączaną do Musick Magazine. Wielokrotnie nasza muzyka gościła na łamach internetowych rozgłośni radiowych. Zagraliśmy jak do tej pory ok. 60 koncertów między innymi z takimi tuzami jak HYPNOS (cz), SADIST (it), HUNTER, JELONEK, THY DISEASE, ANIMATIONS, etc. Za nami są również dwie trasy u boku CORRUPTION i kilka koncertów podczas ostatniej trasy VIRGIN SNATCH. Latem 2016 roku następuje zmiana na miejscu basisty, dzięki czemu w JC pojawia się Voytek.

Bilety: 15 zł.

Szczegóły

Data:
15 marca
Czas:
20:00 - 22:00
Koszt:
15zł
Kategoria:

Organizator

Tarnowskie Centrum Kultury
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl

Inny

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Tarnowskie Centrum Kultury
Rynek 5
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl