« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Historie (nie) dokończone – spotkanie z młodymi pisarzami

11 czerwca 2021, 16:30 - 18:00

wstęp wolny

Przyjdź na spotkanie autorskie z twórcami książki „Historie (nie) dokończone” i otrzymaj publikację całkowicie za darmo!

Już 11 czerwca odbędzie się spotkanie autorskie z twórcami książki „Historie (nie) dokończone” – publikacji powstałej w okresie tzw. nauki zdalnej i zwierającej literackie opowiadania uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Co istotne, książka nie trafi do oficjalnej sprzedaży. Zdobyć będzie ją można za darmo wyłącznie osobiście na czerwcowym spotkaniu i – jeśli limitowany nakład nie zostanie wówczas wyczerpany – później w siedzibie szkoły.

Projekt zainicjowany został przez Joannę Chramęgę-Muchę, na co dzień bibliotekarkę w ZSEO, oraz polonistę Mateusza Kołodzieja. To za ich namową uczniowie tarnowskiego Ogrodnika sięgnęli po pióra (i klawiatury) i przenieśli się w świat wyobraźni, fantazji, ale również ten inspirowany rzeczywistością. Spośród wielu nadesłanych prac, w grudniu 2020 roku wybrano teksty ośmiu uczennic i dwóch uczniów: Martyny Dulęby, Aleny Emelianovej, Nadii Kardaś, Aleksandry Nędzki, Karoliny Racibor, Magdaleny Stadler, Darii Stolarskie, Anny Zaczkiewicz, Radosława Kubasa i Michała Muchy. To opowiadania ich autorstwa stanowią zawartość książki zatytułowanej „Historie (nie) dokończone”.

Wydarzenie odbędzie się w Auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie mieszczącym się przy ulicy Sanguszków 28. Początek o godz. 16:30. Wstęp darmowy. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Wydanie książki zostało wsparte finansowo przez Gminę Tarnów i Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Patronat medialny nad książką objęli: radio RDN Małopolska oraz pismo „Miasto i Ludzie”.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: portal Nasz-Tarnow.pl, serwis TarnowskieInfo.pl, Niezależny Serwis Informacyjny KADR oraz gazeta „Kurier Tarnowski”.

Szczegóły

Data:
11 czerwca 2021
Czas:
16:30 - 18:00
Koszt:
wstęp wolny
Kategoria:
Strona internetowa:
http://www.zseo.tarnow.pl/aktualnosci/spotkanie-autorskie-promujace-ksiazke-historie-nie-dokonczone

Other

Odbiorcy
wszyscy

Miejsce

Aula Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie
ul. Sanguszków 28
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.zseo.tarman.pl/