Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

„Jaskiniowcy”

31 marca, godz. 16:00 - 21:00

45zł - 85zł

 

Spektakl 31 marca (niedziela) godz. 16.00 i 18.30, Duża Scena

„Jaskiniowcy” to najnowszy spektakl Teatru Rębacz, autorstwa i reżyserii Marka Rębacza – autora takich hitów jak „Atrakcyjny pozna panią”, „Dwie morgi utrapienia” oraz „Basia sama w domu”. Teatr Rębacz jest jedynym autorskim teatrem komediowym w kraju. Marek Rębacz jest jednym z nielicznych autorów komediowych w Polsce, aktywnym na rynku teatralnym od ponad 20 lat. Jest twórcą takich hitów jak “Atrakcyjny pozna panią”, “Dwie morgi utrapienia”, “Egzekutor” czy “Płeć przeciwna”, pisał scenariusze do filmów “Atrakcyjny pozna panią” oraz “Zróbmy sobie wnuka”, a także spektakli teatru telewizji “Miki”, “Ciemno” czy “Żegnaj kochanie”. Rębacz przez wszystkie lata swojej działalności teatralnej współpracował z największymi nazwiskami polskiego teatru i filmu, takimi jak Marek Perepeczko, Roman Kłosowski, Andrzej Grabowski, Zofia Merle, Witold Pyrkosz, Krzysztof Kiersznowski, Olaf Lubaszenko, Krzysztof Cugowski, Jacek Chmielnik, Andrzej Grabarczyk, Joanna Brodzik, Mirosław Konarowski czy Magda Wójcik.

Teatr Rębacz powstał jako nowa inicjatywa zajmująca się produkcją oraz organizacją spektakli w 2015 roku. Od tej pory zagrali setki spektakli dla blisko 100.000 widzów.

Tropikalna wyspa, jak sto pięćdziesiąt milionów lat temu… wszystko się zgadza. Idealne miejsce na luksusowy wypoczynek Rodaków. A wśród nich są przecież przedstawiciele różnych środowisk i zawodów. Zwolennicy różnych (i różniących nas) opcji politycznych. Fanatycy nieograniczonej integracji z Europą oraz jej antagoniści. Admiratorzy szerokiego otwarcia granic dla imigracji i jego przeciwnicy. Przedstawiciele obu znanych nam płci oraz tych, które dopiero się tworzą. Są ludzie wykształceni i ci, dla których popularne wulgaryzmy stały się częścią ich codziennego języka. Tacy, którzy „dadzą się pokroić” za wolne sądy i marsze równości i tacy, którym bliższe wartości narodowe.

I tu zaczyna się nasza teatralna historia – grupa turystów przypływa na tropikalną wyspę, by spędzić na niej wakacje życia. Mimo bajkowej scenerii tropikalnej wyspy i czasu relaksu, okazuje się, że nie są zdolni do zasypania podziałów, które ich dzielą, do życia w zgodzie i miłości, do przestrzegania zasad określanych mianem „moralności”. Nawet tam potrafią przenieść spory, kłótnie i rozróby. Po raz kolejny doświadczamy, że nasze narodowe, odwieczne wady ciągle uwierają…

Niektórym z Was nasz spektakl może wydać się kontrowersyjny. Innych nieco urazi. Kolejnych zaboli. Ale my nie jesteśmy od „głaskania”, bo Widz to nie jest puchate zwierzątko na kolanach. Widz to nasz partner w rozmowie, a to, co ogląda, to komedia, nie pusta farsa, gdzie dowcip polega na pomyłkach, przewracankach, popychankach i koziołkach-fikołkach. A komedia zawsze niesie ze sobą pewne treści i przekaz, nad którym czasem warto chwilkę się pochylić, by – udając się choćby na wymarzony urlop – prezentować się godnie, jak na Polaka przystało, a w codziennym życiu – gdy mijamy się na ulicy, w sklepie, stoimy w korku na światłach – umieć się do siebie uśmiechnąć i uszanować różnicę poglądów i wzajemnie zrozumieć.

UWAGA! Widzu, uprzedzamy! Ilość przekleństw pojawiających się w spektaklu niezbędnych do zaprezentowania pewnego zjawiska społecznego: (aż) 7. Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych.

Scenariusz i reżyseria: Marek Rębacz
Produkcja i organizacja spektaklu: Piotr Rębacz oraz Katarzyna Rębacz

OBSADA wymiennie:
Ryczard: Waldemar Obłoza / Lech Dyblik / Mirosław Zbrojewicz
Tarzan: Tomasz Ciachorowski / Dawid Czupryński
Rezydent: Sławomir Pacek
Iwonka: Katarzyna Grabowska / Klaudia Kuchtyk
Jadzia: Marta Chodorowska / Aleksandra Nieśpielak
Tajemniczy: Lech Dyblik / Marek Rębacz

Sprzedaż od wtorku 22 stycznia.

Sprzedaż biletów od wtorku do piątku godz. 9.00-17.00, płatność tylko gotówką.
Nie przyjmujemy rezerwacji.

Bilety można nabyć również na stronie www.kupbilecik.pl:
godz. 16.00
https://www.kupbilecik.pl/impreza-33144-jaskiniowcy.tarnow.html

godz. 18.30
https://www.kupbilecik.pl/impreza-33143-jaskiniowcy.tarnow.html

Szczegóły

Data:
31 marca
Czas:
16:00 - 21:00
Koszt:
45zł - 85zł
Kategoria:

Organizator

Teatr im. L.Solskiego
Telefon:
14 6221251
Strona internetowa:
www.teatr.tarnow.pl

Miejsce

Teatr im. L.Solskiego
Mickiewicza 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6221251
Strona internetowa:
wwww.teatr.tarnow.pl