Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Jeszcze nie ma wszystkich. 50 plakatów Oli Niepsuj

13 czerwca, godz. 11:00 - 18:00

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

An event every day that begins at 11:00am, repeating until 16 June 2019

Wstęp wolny

Tarnowskie Centrum Kultury i Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie serdecznie zapraszają na wystawę plakatów Oli Niepsuj, autorki plakatu 33. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Wystawa o przewrotnym tytule „Jeszcze nie ma wszystkich“ przedstawiać będzie wybrane plakaty Oli Niepsuj z ostatniej dekady zaprojektowane do filmów, koncertów, wystaw i festiwali.

Zestaw prezentowanych na wystawie „grafik do czytania“ pozwoli zapoznać się ze zróżnicowanymi technikami twórczości Oli Niepsuj, począwszy od pierwszych prac tworzonych w pełni analogowo, na kserokopiarce, poprzez kolaże wykonywane ręcznie i komputerowo, aż do projektów w całości wykreślonych na cyfrowym tablecie. Kompozycje liternicze z akcentami ilustracyjnymi przenikać będą się ze strukturami, w których głównym materiałem plastycznym jest rysunek. Formy pozornie niedoskonałe i przypadkowe są efektem poszukiwań precyzyjnego języka dla każdego z plakatów.

W konsekwencji oglądać możemy opracowania wieloznaczne, balansujące na granicy rzemiosła i sztuki. To raczej anegdoty i rebusy niż beznamiętne, informacyjne afisze.

Wystawie towarzyszyć będzie pokaz slajdów z portfolio ilustratorskiego i graficznego autorki.

Wystawa będzie prezentowana od 1 do 16 czerwca 2019 r.

Oprowadzanie autorskie: 2 czerwca o godzinie 12:00

Ola Niepsuj jest ilustratorką i graficzką. Mieszka i pracuje w Warszawie. Ola Niepsuj projektuje plakaty, identyfikacje wizualne oraz infografiki. Często pracuje z tekstem, jej ilustracje można znaleźć na opakowaniach, ubraniach i w aplikacjach. Łączy tradycyjne techniki z rysunkiem cyfrowym. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Studiowała też w Portugalii – w Escola Superior de Artes e Design de Matosinhos oraz Faculdade de Belas Artes da Universidade do Porto. Najczęściej tworzy komunikacje dla firm lub instytucji związanych ze strefą kultury. Pracuje przy projektach związanych z festiwalami czy dystrybucją filmów. W jej portfolio nie brakuje także okładek płyt muzycznych. Publikowała w takich tytułach jak The Wall Street Journal czy New York Times, ilustrowała serię przewodników turystycznych dla Taschena oraz książkę dla dzieci wydaną przez Thames & Hudson. Jej klienci to m. in. Nike, HBO, Panasonic, Showmax, Ikea, Apple, Melissa czy Skanska. Prace Oli Niepsuj zdobyły srebrny medal Society of Illustrators NYC w 2017 roku, trzykrotnie wyróżniono je w prestiżowym roczniku American Illustration i dwukrotnie nagrodzono złotem w konkursie Klubu Twórców Reklamy. Jej twórczość zdobyła uznanie na ponad 140 wystawach w Polsce i 31 innych krajach m.in w Japonii, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Korei Południowej, Portugalii, Belgii, Boliwii, Stanach Zjednoczonych, we Włoszech i na Kubie.

 

 

Aktualne godziny otwarcia BWA w Parku Strzeleckim dla zwiedzających to:
wtorek – piątek 11:00 – 18:00
sobota – niedziela 12:00 – 19:00

 

Szczegóły

Data:
13 czerwca
Czas:
11:00 - 18:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Biuro Wystaw Artystycznych
Telefon:
14 6888820-21
Email:
biuro@bwa.tarnow.pl
Strona internetowa:
www.bwa.tarnow.pl

Inny

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Biuro Wystaw Artystycznych
ul. Słowackiego 1
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6888820-21
Strona internetowa:
www.bwa.tarnow.pl