« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Kadry Lidii”

29 listopada 2018, 19:00 - 20:00

Wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii Lidii Jaźwińskiej „Kadry Lidii”.
Lidia pięć lat temu założyła serwis KADR, w tym czasie udokumentowała setki wydarzeń w Tarnowie, przeprowadziła z Wami tysiące rozmów, jest zawsze tam, gdzie dzieje się coś ciekawego, ale również tam, gdzie tworzą się nowe pomysły oraz inicjatywy. Lidia przed nikim nie zamyka stron swojego portalu a wręcz przeciwnie, wielokrotnie wspiera tych, którzy gdzie indziej nie mogą na wsparcie liczyć. Ciężka praca spowodowała, że portal KADR jest teraz jednym z najpopularniejszych tarnowskich serwisów, a Lidia czy też Pani Kadr jak na nią mawiają znajomi i przyjaciele jest jedną z najpopularniejszych i najsympatyczniejszych tarnowskich dziennikarek.
Zapraszamy na wystawę, gdzie w pigułce będziecie mogli zobaczyć emocje, które towarzyszą tej pracy, a może również odnajdziecie się na tych zdjęciach.
Organizatorzy : KADR, Restauracja Stara Łaźnia
Mecenat: Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne
Kurator: Tomasz Sobczak
Wernisaż 29 listopada 2018 godzina 19.00
Kilka słów od Tomasza Sobczaka:
“Kadry Lidii to wystawa fotografii niestrudzonej kobiety można powiedzieć instytucji. Zawsze uśmiechnięta i serdeczna zaraża otoczenie dobrą energią. Od samego początku walczę z jej kompleksem braku warsztatu fotograficznego. Przy spotkaniach zawsze krytycznie podchodzi do swoich zdjęć… a ja konsekwentnie powtarzam, aby nic złego o swojej pracy nie mówić, bo przecież inni zrobią to za nas znacznie lepiej. Chyba udało się wypracować pewien kompromis, bo Pani Lidia gryzie się już przy mnie w język. Fotografia prezentowana na wystawie zatrzymuje życie miasta i emocje jego mieszkańców. Sprawozdawczo pokazuje ludzi i wydarzenia, które przechodzą do historii. Ta kronikarska dokładność i konsekwencja sprawia, że dzieło Pani Lidii już jest historią. Jestem o tym przekonany, że to właśnie historia wystawi najwyższą ocenę za trud i tytaniczną pracę wkładaną po to aby widzowie z różnych stron świata mogli śledzić wydarzenia odbywające się w naszej małej ojczyźnie.”

Szczegóły

Data:
29 listopada 2018
Czas:
19:00 - 20:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Miejsce

Reastauracja Stara Łaźnia
Plac Więźniów KL Auschwitz 1
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 692 00 39
Strona internetowa:
www.laznia.tarnow.pl