« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa fotografii Łukasza Olszewskiego -„Karnawał Wenecki”

26 marca 2020, 09:00 - 15:00

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

Wydarzenie w każdym [interwale] dniu (dniach), które rozpoczyna się od 9:00am, powtarzając się do 31 marca 2020.

Ta największa zabawa uliczna w Europie przyciąga rok rocznie rzesze turystów z całego świata. Parady maskowe, happeningi, spektakle muzyczne, feeria barw i dźwięków, tajemniczy klimat – oto Karnawał Wenecki!

Słowo karnawał pochodzi od połączenia włoskich słów carne (mięso) oraz vale (usuwać), co oznacza przerwę w spożywaniu pokarmów mięsnych oraz wyprawianiem uczt przed postem. Oficjalnie karnawał w Wenecji (Carnevale di Venezia) trwa kilka do kilkunastu dni, i trwa do okolic Wielkiego Postu.

Pierwsza zapisana wzmianka o karnawale w Wenecji pochodzi z 1268 roku, ale legendy mówią, że Wenecjanie nosili maski już w 11. wieku. Frywolne zabawy trwały nawet kilka miesięcy, a z czasem władza zaczęła ograniczać noszenie masek różnymi aktami prawnymi. Zdobycie miasta przez Napoleona w roku 1797 oznaczało kres karnawału, który w obawie przed rebelią zakazał jego obchodów. Wenecki karnawał przywrócono dopiero w 1979 roku, a z nim jego dotychczasowe tradycje.

Na koniec karnawału wybiera się najpiękniejszą maskę, a na placu św. Marka odbywa się wielki bal.

Gratka dla fotografa!

Łukasz Olszewski – fotograf, autor kilku albumów fotograficznych i wielu innych publikacji, na stałe związany z kilkoma wydawnictwami dla których wykonuje fotografie w Polsce i za granicą. Juror wielu konkursów fotograficznych. Z wykształcenia inżynier automatyki, ale to fotografia jest jego pomysłem na życie. Głównym tematem jego prac jest przyroda, architektura, reportaż oraz podróże. Na koncie ma również kilka wystaw fotograficznych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Od 2006 roku prowadzi własną agencję fotograficzno-wydawniczą. www.olszewskiphoto.pl

Wystawa czynna w godzinach pracy biblioteki: poniedziałek 9-15, wtorek – piątek 9-18, sobota 9-15.

 

 

 

 

 

Szczegóły

Data:
26 marca 2020
Czas:
09:00 - 15:00
Kategoria:

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego
Telefon:
14 6888023 w. 28
Strona internetowa:
www.biblioteka.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
wszyscy

Miejsce

Galeria Niebieska Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego w Tarnowie
ul. Krakowska 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6888023 w. 28
Strona internetowa:
www.biblioteka.tarnow.pl