« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert kameralny

3 września, 18:00 - 19:30

Wstęp wolny

Koncert Kameralny (saksofon , organy) w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

3 września 2022 r ( sobota) godz. 18.00

Sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie

Ul. Lippóczy`ego 4

Wstęp wolny

W programie:

Jan Sebastian Bach – Preludium i fuga a-moll BWV 543

Jan Sebastian Bach – koncert g-moll BWV 1056 (transkrypcja na saksofon sopranowy i organy) cz. I

Miłosz Bembinow – Mały Szkic na saksofon (T, S) i organy

Denis Bédard – Sonata I na saksofon i organy

I – Invention

II – Barcarolle

III – Humoresque

Anna Maria Huszcza – Intercosmic na saksofon sopranowy i elektronikę

Dariusz Przybylski – Dreaming Tifanny before the breakfast na saksofon sopranowy i organy

Wykonawcy:

Mikołaj Sarad – saksofon

Student Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie saksofonu ad. dr. Włodzimierza Spodymka. Jest laureatem kilkunastu nagród na konkursach instrumentalnych oraz kameralnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. W 2018 roku uzyskał tytuł laureata na XLII Olimpiadzie Artystycznej (sekcja historii muzyki). Nagrodzona została także jego twórczość:

  • I miejsce ex aequo na II międzyszkolnym konkursie kompozytorskim Fundacji Inicjatyw Kulturalnych Włoch dla młodzieży w Warszawie (2018) za utwór pt. „Puls” na saksofon altowy solo
  • I miejsce za utwór „Nocny spacer po lesie” na fortepian na III Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (2018)

W październiku 2019 r. utwór „Przynęta Otchłani” został zakwalifikowany do udziału w Programie „Muzyka Naszych Czasów”. Zakwalifikowane utwory zostały prawykonane w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, a następnie wykonane przez uczniów i studentów szkół i uczelni z całej Polski biorących udział w Programie. Ponadto partytura utworu została wydana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów za wybitne osiągnięcia (2021), stypendium „Młoda Polska” (2022), stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy dla najlepszych studentów (2018-2022) oraz Nagrodę Artystyczną Wójta Gminy Kolbudy (2022) Współpracuje w wielu zespołach kameralnych w różnorodnych składach. Jest członkiem, założonego jesienią 2020 roku, tria „Bydgoski Kolektyw Kompozytorski”, w ramach którego wraz z perkusistą Rafałem Gorzyckim oraz sound designerem Bartłomiejem Chmarą tworzą współczesną muzykę improwizowaną. Jesienią 2022 roku ukaże się ich debiutancka płyta pt. „Jazz For Mr Ives, Jazz for Mr Serocki”

Michał Dzięcioł- organy

Urodzony w 1999r. Ukończył z wyróżnieniem Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszcz w klasie prof. dr hab. Radosława Marca (2018). W tym samym roku podjął studia na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Radosława Marca oraz prof. Piotra Grajtera. Uzyskał nagrody na licznych konkursach w tym: wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Organistów w Olsztynie (2017), wyróżnienie na Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej w Inowrocławiu (2017), został zakwalifikowany do finału II Międzynarodowego Konkursu Organowego Opery i Filharmonii Podlaskiej (2019, konkurs nie został jednak rozstrzygnięty z powodu pandemii COVID-19). Zdobył 2 nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Krakowie w kategorii zespołów kameralnych. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych organistów z Polski i Europy m.in. Joxe Benantzi Bilbao, Johannesa Goetza, Christiana Tarabbie, Roberta Fresco, Felipe Verissimo, Andrzeja Chorosińskiego, Stanislava Surina, Francessco Scarcella. Obecnie jest aktywny koncertowo występując regularnie z programem solowym oraz w duecie organowo saksofonowym.

Szczegóły

Data:
3 września
Czas:
18:00 - 19:30
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Zespół Szkół Muzycznych
Telefon:
14 621 04 08
Email:
szkola@zsmuz.tarnow.pl
Strona internetowa:
http://zsmuz.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych
Lippóczy’ego 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 621 04 08
Strona internetowa:
www.zsmuz.tarnow.pl