« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kossakowie – Skarby Muzeum Okręgowego w Tarnowie

9 maja, 18:00 - 19:00

wstęp wolny

W poniedziałek, 9 maja, Muzeum Historii Tarnowa i Regionu zaprasza na wystawę „Kossakowie”. Wernisaż, który skupi się w główniej mierze na obrazach poświęconych rodzinie Sanguszków, rozpocznie się o godzinie 18. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Skarby Muzeum Okręgowego w Tarnowie”.

Na wystawę składają się dzieła rodziny Kossaków, która wyraźnie wpisała się do historii polskiej kultury i sztuki. Muzeum Okręgowe w Tarnowie w swoich zbiorach posiada łącznie dziewiętnaście prac autorstwa jej przedstawicieli, w tym Juliusza i Wojciecha Kossaków. Obaj artyści specjalizowali się w portretach scen batalistycznych i wydarzeń historycznych. Ukochanym tematem ich twórczości były ponadto konie.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace Juliusza Kossaka, na których artysta uwiecznił najważniejsze konie ze stajni Sanguszków. Namalowane zostały one w wymagającej technice akwareli. Będzie można także zobaczyć obrazy Wojciecha Kossaka, które także związane są z rodem Sanguszków – portret księcia Romana na kucyku i wizerunek konia araba. Poza nimi na wystawie zaprezentowaną inne obrazy artysty jak: „Żołnierze niosący ciało gen. Kickiego” czy „Dama w białej sukni”.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Skarby Muzeum Okręgowego w Tarnowie”, którego założeniem jest prezentowanie najbardziej znanych i najcenniejszych obiektów, które pochodząc ze zbiorów własnych instytucji.

(mt)

Szczegóły

Data:
9 maja
Czas:
18:00 - 19:00
Koszt:
wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Muzeum Okręgowe w Tarnowie
Telefon:
14 621 21 49
Strona internetowa:
www.muzeum.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
wszyscy

Miejsce

Muzeum Historii Tarnowa i Regionu
Rynek 20-21
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6390865
Strona internetowa:
https://muzeum.tarnow.pl/zwiedzanie/oddzialy/muzeum-historii-tarnowa-i-regionu/informacje/