Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Król, Dawid Kwiatkowski, Voo Voo

21 czerwca, godz. 18:00 - 22:30

Wstęp wolny

Koncert w ramach Święta Miasta Tarnowa – Zdearzenia 2019 

KRÓL – Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.
Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR . Ich pierwszy wspólny album wzbudził entuzjazm i został okrzyknięty przez dziennikarzy muzycznych koncernu Agora „Płytą Roku 2012”. Pozytywne recenzje ukazały się także w tygodnikach „Newsweek”, „Przekrój” i w pismach branżowych, zapewniając czołową pozycję w rankingach najważniejszych płyt wydanych w Polsce, w kategoriach muzyki alternatywnej, elektronicznej czy indie rockowej.
W 2014 Król postanowił wydać płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą albumów „Nielot”, „Wij” (2015) oraz „Przez Sen” (2016).

Najnowszy album Króla powstał przy współpracy z Piotrem Emade Waglewskim, który odpowiadał za miks i mastering. Hipnotyzująca muzyka i intrygujące teksty to nieodmiennie zasługa Błażeja. Na album składa się 9 numerów dających wgląd w równie poetycki, jak naturalny, emocjonalny – acz przyziemny, wewnętrzny świat artysty. Znany z jego wcześniejszych dokonań chłód grzeje się tu w cieple niekiedy wręcz tropikalnych perkusjonaliów, retro zabiegi wykorzystywane są na sposoby zupełnie nieprzewidywalne (przywodząc niekiedy na myśl bezfalowy Nowy Jork), a intymność przyjmuje w piosenkach chwytliwe i bliskie formy. Płyta jest świetnym przykładem tzw. outsider music – muzyki osobnej, indywidualnej i ze sporą swobodą podchodzącej do materii dźwiękowej, rządzących nią zasad i dzielących ją gatunków.

KRÓL występuje w składzie: Błażej Król – śpiew, gitara, Iwona Król – instrumenty klawiszowe, wokale, Thomas Fietz – perkusja, elektronika

 

DAWID KWIATKOWSKI 23-letni wokalista, autor tekstów, kompozytor. Największe odkrycie roku 2013, najgłośniejszy debiut dekady i najbardziej pożądana młoda
osoba w Polsce. Jeden z najbardziej oczekiwanych artystów koncertowych polskiej sceny muzycznej. Głos młodego pokolenia. Idol nastolatek.

Reprezentuje muzykę pop. Karierę rozpoczął w 2013 roku i do tego czasu ma na swoim koncie już cztery nagrane albumy. Jego płyty zyskały miano złotej i platynowej płyty. Wokalista występował również w programach rozrywkowych Polsatu. Za swój debiutancki singiel „Biegnijmy” dostał dwie statuetki na gali Glam Awards 2013 w kategoriach Odkrycie Roku oraz Modny Debiut ESKA.pl. Pierwszy album Dawida Kwiatkowskiego zyskał miano złotej płyty, natomiast album „Pop & Rock” pokrył się platyną. Wokalista ma na swoim koncie 11 singli i prawie 20 nagranych teledysków.

 

 

VOO VOO  to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Grupa powstała w 1985 r. w Warszawie, jej założycielem był Wojciech Waglewski (ur. 1953) – kompozytor, autor bardzo ciekawych metaforycznych tekstów, gitarzysta i wokalista. Każda z płyt Voo Voo stawała się niezwykłą muzyczną podróżą ku różnym zakątkom świata rocka, choć często przekraczał on rockowe granice. Voo Voo tworzy także świetne i jedyne w swoim rodzaju przedstawienia muzyczne. Wielokrotnie występowało na Przystanku Woodstock i w cyklu koncertów Męskie Granie, któremu Waglewski przez dwa lata przewodził artystycznie. Muzycy Voo Voo lubią zapraszać na swoje płyty gości. Śpiewali i grali z nimi m.in. K. Nosowska, U. Dudziak, A. M. Jopek. Niedawno obchodzili 30-lecie, jednak w ich przypadku nie ma mowy o odcinaniu kuponów. Będzie się działo.

Szczegóły

Data:
21 czerwca
Czas:
18:00 - 22:30
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Tarnowskie Centrum Kultury
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl

Inny

Odbiorcy
wszyscy

Miejsce

Tarnowskie Błonia
ul. Romanowicza
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map