Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Krystian Janik promocja książki „Pomsta”

15 września 2018, godz. 16:30 - 17:30

Wstęp wolny

Spotkanie autorskie z tarnowskim pisarzem Krystianem Janikiem, odbędzie się 15 września (sobota) o godzinie 16:30 w Ratuszu. Jego bezpośrednim przyczynkiem będzie promocja najnowszej książki „Pomsta – Opowieści z dziejów miasta Tarnowa”, której patronem jest Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Kryminał osadzony w staropolskim Tarnowie, od czasu swojej premiery (23 sierpnia br.), zbiera bardzo pozytywne opinie. Podczas spotkania goście będą mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z autorem oraz zakupu egzemplarza książki wraz z autografem pisarza.

Poniżej prezentujemy wybrane opinie o najnowszym dziele Janika:

– Kryminały noir, kryminały retro, a co powiecie na kryminał staropolski? Barokowy, mroczny i niesamowity suspens nieustannie zaskajuje i intryguje, wciąga czytelnika w niecodzienne śledztwo. Polecam wszystkim tym, którzy szukają wirtuozerskich historii zapadających w pamięć (Katarzyna Pessel, takijestsiwat.blogspot.com).

– Niebanalna książka w staropolskim klimacie! Historia przedstawiona na kartach powieści intryguje, a wątek kryminalny spędza sen z powiek. Krystian Janik udowodnił, że tajemnice Tarnowa i niezwykła legenda mogą stworzyć coś niesamowitego (Ewa Czuban, bookmoment.pl).

– (…) z całą pewnością można zachęcić do jej kupna nie tylko zatwardziałych fanów kryminału, czy miłośników tarnowskiego folkloru, ale wszystkich, którzy lubią dobrą literaturę (Adrian Teliszewski, nasz-tarnow.pl).


Krystian Janik, ur. 1989 – poeta, prozaik, z wykształcenia filolog polski. Autor dwóch tomów poetyckich – „Liturgia godzin” (2014) i „Księga trzewi” (2017) oraz opowieści kryminalnych podszytych grozą, które w czasach Dostojewskiego nazywano „opowieściami niesamowitymi”. Zwolennik filozofii nietzscheańskiej i myśli Emila Ciorana.

Szczegóły

Data:
15 września 2018
Czas:
16:30 - 17:30
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Muzeum Okręgowe w Tarnowie
Telefon:
14 621 21 49
Strona internetowa:
www.muzeum.tarnow.pl

Inny

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Ratusz
Rynek 1
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6212149
Strona internetowa:
http://muzeum.tarnow.pl/zwiedzanie/oddzialy/ratusz/