Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Magiczna Torpeda 2017

1 kwietnia 2017, godz. 19:00 - 22:00

Wstęp wolny

Od organizatorów:

Czwarta edycja „Magicznej Torpedy”. Zgodnie z dewizą wyrażoną słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” akcja koncentruje się na najbardziej potrzebujących dzieciach z Papa’s Home (dom dziecka w Katmandu). Tak, to te same dzieci, dla których organizowaliśmy MAGICZNĄ TORPEDĘ 2015. Teraz stały się już „naszymi” dziećmi – coraz więcej wiemy o ich bardzo trudnej sytuacji i problemach…

W kwietniu 2015 Nepal został dotknięty olbrzymią tragedią. W efekcie trzęsienia ziemi zginęło mnóstwo osób, olbrzymia ilość zaginęła, budynki zostały zburzone… Nepalczycy zostali pozostawieni samym sobie. W listopadzie 2015 wspólnie zorganizowaliśmy akcję, której celem była pomoc Papa’s Home – rodzinnemu domu dziecka z Katmandu. Dzięki Waszym sercom, dobroci i szczodrobliwości udało się zebrać ponad 7000 zł – wszystkie pieniądze zostały przesłane do Katmandu i posłużyły do tego, aby choć trochę polepszyć ciężki los dzieci z domu dziecka.
W lutym 2017 udało się nam odwiedzić „nasze” dzieci. I uwierzcie, była to wizyta, która niesamowicie nas poruszyła…..Chcielibyśmy Wam pokazać dzień z ich życia – skondensowany do 8 minut :

https://www.youtube.com/watch?v=AEUZV_JMUQA&feature=youtu.be

W tym momencie w Papa’s Home mieszka 25 dzieci, unikając dzięki temu życia na ulicy…Dzieci mogą się uczyć, mogą mieć marzenia i nadzieję, że kiedyś je spełnią. Jednak cały czas potrzebują naszej pomocy. Już w marcu planujemy zorganizować kolejną Magiczną Torpedę – mam nadzieję, że dołączycie równie tłumnie…

Ponieważ chcemy zebrać jak najwięcej pieniędzy, które będziemy mogli przekazać Papa’s Home, zorganizowaliśmy koncerty i spotkania (o tym później, na razie to niespodzianka:) i „aukcje różności” – wszystko pomiędzy 26 marca a 1 kwietnia 2017. W związku z tym zwracamy się do Was z gorącą prośbą, czy moglibyście pomóc nam w zdobyciu owych „różności”? Jeżeli macie coś, co jest w dobrym stanie, Wam już się nie przyda, ale być może komuś sprawi radość – dajcie nam znać. Chętnie przyjmiemy książki, płyty, filmy, gry, biżuterię, dzieła sztuki, ozdoby, niemal wszystko, co moglibyście ofiarować na ten cel (również usługi). Jeśli chodzi o ubrania i buty – tym razem pozostawiamy to Waszej ocenie. Jeśli macie jakieś wyjątkowe ubrania, naprawdę w dobrym stanie i uważacie, że ktoś może się nimi zainteresować na aukcji – to oczywiście je przyjmiemy. Pamiętajcie jednak, że nie będziemy przygotowywać żadnych paczek (problem z wysyłką do Nepalu), więc potrzebujemy tylko to, co będzie można sprzedać. Przedmioty te mogą być nowe lub używane – ale prosimy, żeby były w bardzo dobrym stanie i dobrej jakości.
Mamy już klika pudeł wypełnionych interesującymi rzeczami, ale im więcej – tym lepiej, dlatego zachęcamy do zaangażowania.

Program :

25 marca (sobota)

 CH MAX, ul. Szkotnik 1a, godz. 11.00-16.00

„Dzieci dzieciom” – kiermasz świątecznych ozdób, wykonanych przez uczestników zajęć KCEM „KANA” oraz warsztaty świąteczne. Prowadzenie: Maria Potoczek

CH MAX, ul. Szkotnik 1a, godz. 11.00-16.00

Wystawa fotograficzna pt. „Oblicza Nepalu”. Autor zdjęć: Marcin Sobczyk

CH MAX, ul. Szkotnik 1a, godz. 15.00

Spotkanie z podróżnikiem – prezentacja „Oblicza Nepalu” – Marcin Sobczyk

26 marca (niedziela)

Restauracja ZDROWA, ul. Błonie 5, godz. 15.00-16.30

Akademia Magicznej Torpedy – Dzieciaki Społeczniaki

Warsztaty dla uczniów szkół podstawowych

Jako dorośli wiemy już, że dobra energia do nas wraca. Im więcej ludzi pomaga innym, dba o najbliższe otoczenie i zmienia je na lepsze, tym łatwiej się żyje. Kto z nas, jako dziecko nie marzył o przyjaznym świecie? Dlaczego, jako dorośli o tych marzeniach zapominamy?

W ramach Akademii Magicznej Torpedy zapraszamy na warsztaty, podczas których połączymy dziecięcą energię i zachwyt światem z edukacją prospołeczną. Nie chcemy zapominać o marzeniach, o tym co najważniejsze w życiu, dlatego zbieramy grupę Dzieciaków Społeczniaków! Na warsztatach poćwiczymy serca i głowy, wejdziemy w role odkrywców, ratowników i detektywów. W trakcie dobrej zabawy porozmawiamy o wadze pozytywnego nastawienia, ciekawości i pomysłach na wspólne rozwiązywanie sytuacji z podwórka, szkoły czy sklepu.

Prowadzenie: Dorota Omylska-Bielat

27 marca (poniedziałek)

Restauracja Bombay Music, ul. Krakowska 11A, godz. 19.00

Koncert oraz aukcja charytatywna. Wystąpią :

Piotr Kita – znany muzyk i nauczyciel muzyki, końcem 2012 roku dał się poznać całej Polsce. Wygrał casting do telewizyjnego muzycznego show „Must Be The Music – Tylko Muzyka”, gdzie dotarł do ścisłego finału. Sympatię publiczności zaskarbił sobie zachwycającym wykonaniem „C’est la vie” Andrzeja Zauchy.
Muzyk wielokrotnie występował na wielu tarnowskich scenach, m.in. w koncercie „John Lennon 70/50/30”, czy na dużej scenie plenerowej podczas 26 Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Bartek Szu i Te Fajne Dziewczyny

Oficjalnie zespół Te Fajne Dziewczyny powstał w marcu 2016 roku, z inicjatywy znakomitego tarnowskiego kompozytora i aranżera Bartłomieja Szułakiewicza, który narzekając na przepracowanie i kompletny brak czasu na cokolwiek, postanowił zrobić nowy projekt. Działają krótko ale znają się i przyjaźnią od wielu lat. Połączyła ich miłość do muzyki, pasja wspólnego tworzenia, a także… wzajemnie zrozumienie dla bardzo specyficznego poczucia humoru założyciela zespołu.

29 marca (środa)

Teatr im. Ludwika Solskiego, Mała Scena, ul. Mickiewicza 4, godz. 18.00

Spotkanie z podróżnikami oraz aukcja charytatywna.

Gośćmi „Opowieści z podróży” będą :

  • Monika Radzikowska i Przemek Pakulniewicz. Prezentacja: „Przez Urianchaj i Mongolię – off- road bez samochodu”. Zaczyna się oczywiście na fejsie, bo jakby inaczej. Parę wiadomości i już łapiemy stopa na Syberii pędząc do Mongolii. Kraina ponoć niebezpieczna, wszyscy mówią, że już z niej nie wrócimy. Zapraszamy do opowieści gdzie zdradzimy czy udało nam się przeżyć. Opowieści o Syberii gdzie fizyka działa trochę inaczej. Opowieści o niezwykłych ludziach, szamanach i pradawnych kurhanach wielkich wodzów. Opowieści o Mongolii i absurdzie autostopowania na stepie. Miejscu gdzie nie ma dróg, a jedynie kierunki. O ludziach, którzy nie piją wody i mówią w wielu językach, chociaż znają tylko jeden. O gigantycznej przestrzeni i dzikich zwierzętach. Gotowi? Bo my nie możemy się już doczekać!Monika Radzikowska. Jest archeologiem i ma na to papiery, poza tym także edukatorem, rowerzystą, piechurem, autostopowiczem, pasażerem, włóczykijem, i ogólnie człowiekiem, który lubi wędrować w różne miejsca tego kraju i świata – i na to papierów nie ma, ale za to trochę doświadczenia. Przejechała autostopem m.in. spory kawał Rosji, Gruzji, Islandii i Norwegii, a ostatnio także Mongolii. W ostatnim czasie pisze i organizuje warsztaty dla dzieci. Prowadzi bloga wplecakuniesione.blogspot.comPrzemek Pakulniewicz. Wołają na mnie Przemek. Od 27 lat permanentnie się uśmiecham. Czasem zakrawa to wręcz o defekt genetyczny. Wierszyki i kabarety za młodu. Wiecznie pędzę. Ponad 20 prac za mną, bo nuda. Dwa lata firmy, masażysta, no ale nuda. Wyjazd za granicę. Szkocja pięknie, fajnie ale nuda. Biegam, wspinam się i marzę o wysokich górach. Podróżuję bo wtedy się nie nudzę nawet jak jest nuda. Aktualna wizja na życie? Podróże i międzynarodowa praca z młodzieżą. Marzy mi się organizować wymiany młodzieżowe z ramienia Ersamus + itp. Jedynie strach, bo nuda czyha…
  • Paweł Kunz – dziennikarz największego polskiego portalu dla podróżników Fly4free.pl. Prezentacja pt. „Podróż niejedno ma imię”. Podróżować można na wiele sposobów. A wraz z wiekiem, zmieniamy tylko zawartość plecaka. Paweł Kunz, dziennikarz-podróżnik z portalu Fly4free.pl, coś o tym wie. Samotnie odwiedził ponad 100 państw świata, był w tym największym (Rosja), najmniejszym (Watykan) i w tym podobno najważniejszym (Stany Zjednoczone). Przejechał pustynię Takla-Makan, włóczył się po Jedwabnym Szlaku, ganiał po Arktyce w poszukiwaniu zorzy polarnej, zawiózł pomoc humanitarną do domów dziecka w Kirgistanie. Szukał wampirów w rumuńskich zamkach, potwora z Loch Ness w Szkocji, śladów zamachu przy granicy Gruzji z Osetią Południową, uciekał przed wojskiem w tureckich górach. Nie spał w Spale, lecz pił w Pile. Był i w Piekle i w Niebie (oba w gminie Końskie). A od kilku lat prawie wszędzie zabiera ze sobą trzy blondynki, w tym dwie MOCNO niepełnoletnie, udowadniając, że z dziećmi da się wyruszyć w każdą drogę. Wyruszcie z nim!
  • Tomasz Jakimiuk – laureat Kolosów 2016 (największych w Europie Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów), które odbyły się 10-12 marca 2017 w Gdyni : Nagroda Publiczności oraz Nagroda Dziennikarzy. Prezentacja pt. „ Z Podlasia do Chin na hulajnodze”. Samotna wyprawa hulajnogą i autostopem za garść złotówek przez Ukrainę, Rosję, Mongolię i Chiny, aż po Wyżynę Tybetańską. 105 dni w drodze liczącej łącznie ponad 18 tys. km. By zrealizować swój cel, pochodzący z Siemiatycz „weteran przydrożnej kontemplacji” Tomasz Jakimiuk musiał przezwyciężyć wiele barier, wykazać się kreatywnością i siłą ducha, podejmować ryzyko, złamać prawo i zmierzyć się ze śmiercią. Dopiął swego. Nie tylko udowodnił, że hulajnoga może być doskonałym narzędziem podróży, ale też odnalazł (i spróbował!) stuletnie jajo. Wraz z autorem bloga www.jaktodaleko.pl ruszymy w pełną przygód i emocji podróż na Daleki Wschód.

31 marca (piątek)

Restauracja „U Młynarzy”, ul. Kołłątaja 9, godz. 19.00

Koncert i aukcja charytatywna. Wystąpi Tarnowski Chór Gos.pl

Tarnowski Chór Gos.pl wykonuje głównie muzykę określaną jako Contemporary Gospel – jest to muzyka bazująca na śpiewach protestanckich kościołów z południa USA wzbogacona o doświadczenia jazzu, rocka i pop. Chór GOS.PL mówi o sobie, że „rozsadza te ramy jeszcze bardziej”. W kręgu repertuarowym znajdują się utwory rozpościerające się od tradycyjnych Negro Spirituals, aż po Hip-hop, od nawiązań do klasyki po szeroko rozumiany folklor.

1 kwietnia (sobota)

Tarnowskie Centrum Kultury, Rynek 5, godz. 19.00

Koncert i aukcja charytatywna. Wystąpią:

Need More Clouds (z krótkim koncertem akustycznym) – finaliści eliminacji Przystanku Woodstock 2017- stypendyści Miasta Tarnowa- uczestnicy Must Be The Music 8 (4 x tak)- uczestnicy Festiwalu Jarocin 2015- zwycięzcy Festiwalu Rock in Mińsk 2016

oraz zespół MONK

Zespół wokalny MONK to nietypowa formacja muzyczna. Choć nie używają instrumentów, słuchacze często mówią o nich, że dobrze „grają”. Swoją twórczość określają jako „współczesną jazzowo – popową muzykę a’capella”.

Ich muzyka to połączenie różnych gatunków takich jak: jazz, pop, rock, a nawet muzyka klasyczna w unikalny sposób – zero instrumentów, tylko głosy ludzkie. W ich repertuarze znaleźć można przeboje  muzyki pop (m.in. z repertuaru Michaela Jacksona, Queen, Stinga, Elvisa Presleya,), standardy jazzowe oraz składanki najpopularniejszych piosenek polskich artystów: Marka Grechuty, Czesława Niemena, Grzegorza Ciechowskiego, Mieczysława Fogga.

Monk powstał w 1995 roku, ale w obecnym składzie śpiewa od 2001 roku.  Zespół tworzą: Marcin Sobczyk, Grzegorz Ważny, Mirosław Pasek, Tomasz Stec, Piotr Cyz.

Szczegóły

Data:
1 kwietnia 2017
Czas:
19:00 - 22:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Miejsce

Instytucje Kultury Miasta Tarnowa
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska + Google Map
Telefon:
14

Inny

Odbiorcy
wszyscy