Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Martin McDonagh „Porachunki z katem” (Hangmen)

16 listopada 2018, godz. 18:00 - 20:00

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

An event every day that begins at 6:00pm, repeating until 18 November 2018

10zł - 40zł

Reżyseria: Marcin Hycnar

Jest rok 1965. W Wielkiej Brytanii właśnie zniesiono karę śmierci. Na północy Anglii w prowincjonalnym Oldham lokalną sławą jest właściciel pubu Harry Wade, który przez dwadzieścia pięć lat był katem w służbie Korony Brytyjskiej. Drugim po Albercie Pierrepiont katem w kraju.

Miejscowa prasa i stali bywalcy pubu z niecierpliwością czekają na to, jak Harry zareaguje na wieść o zmianach w brytyjskim wymiarze sprawiedliwości. Czy pojawienie się niespodziewanego przybysza z południa zakłóci spokój mieszkańców Oldham w tym wyjątkowym dniu?

‚Porachunki z katem” to trzymająca w napięciu czarna komedia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, zabawnych sytuacji i błyskotliwych dialogów. McDonagh nieustannie zaskakuje, gra z przyzwyczajeniami widza, bawi się formą. A wszystko po to, by postawić pytania o naturę sprawiedliowości, nieomylność sądów i prawo do decydowania o życiu innych ludzi.

Dramat został nagrodzony najbardziej znaczącym brytyjskim wyróżnieniem teatralnym – Laurence Olivier Award za rok 2015 w kategorii „najlepsza nowa sztuka”, a w czerwcu 2016 roku otrzymał nagrodę South Bank Sky Arts Award.

Porachunki z katem” to triumfalny powrót Martina McDonagha, który nie dba o konwenanse ani poprawność polityczną, ale wie jak naelektryzować scenę od pierwszej chwili.  „The New York Times”

Miarą wielkości McDonagha jest mistrzowska gra formą. Jego najnowsza sztuka to zabawny thriller ze świetnie napisanymi dialogami i serią zdumiewających zwrotów akcji.„Variety”

Porachunki z katem” to świetna komedia, ale dziki śmiech grzęźnie w gardle, gdy zdamy sobie sprawę, że McDonagh wcale nie chce nas rozbawić. On nas testuje.  „The Economist”

Szczegóły

Data:
16 listopada 2018
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
10zł - 40zł
Kategoria:

Organizator

Teatr im. L.Solskiego
Telefon:
14 6221251
Strona internetowa:
www.teatr.tarnow.pl

Inny

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Teatr im. L.Solskiego
Mickiewicza 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6221251
Strona internetowa:
wwww.teatr.tarnow.pl