Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

„fot. Michał Stańczyk – Sport”

24 listopada, godz. 18:00 - 19:00

Wstęp wolny

Gwiazdy sportu w Tarnowskim Centrum Kultury

Lewandowski, Ronaldo, Błaszczykowski, Szmal, Radwańska, Gortat, to tylko niektóre z gwiazd sportu, które 24 listopada będzie można zobaczyć w TCK na wystawie fotografii “fot. Michał Stańczyk – SPORT”. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00.

 W piątek, 24 listopada o godz. 18.00, w Tarnowskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż autorskiej wystawy fotografii sportowej Michała Stańczyka. Ekspozycja “fot. Michał Stańczyk – SPORT” to przekrojowa, niezwykle bogata wystawa zdjęć tarnowskiego fotografa przedstawiająca uczestników zmagań sportowych od Wembley po Jaskółcze Gniazdo.

Michał Stańczyk, rocznik 87, z zamiłowania jest fotoreporterem, z profesji fotografem sportowym. Zaczynał w swoim rodzinnym mieście – Tarnowie. Fotografią reportażową zajmuje się od ponad 10 lat. Zdjęcia autorstwa Michała Stańczyka to zatrzymane w kadrze zmagania piłkarzy, piłkarzy ręcznych, siatkarzy, tenisistów, hokeistów czy żużlowców. Najlepsze ujęcia, które wychodziły spod jego ręki, dostrzeżono w ogólnopolskich konkursach fotograficznych, m.in. BZ WBK Press Foto, Grand Press Photo, Polskim Konkursie Fotografii Sportowej.

– W USA wieszają aparaty pod dachem hali, Stańczyk wiesza w Polsce. W świecie fotografują imprezy na kilka aparatów, w Polsce robi tak Stańczyk. Można by tak jeszcze wymieniać, ale może lepiej pooglądać jego fotografie. Oglądać, ale z refleksją. Pomyśleć, zastanowić się, jak zostało zrobione zdjęcie – zapowiada Tomasz Sobczak, fotograf i przyjaciel.

– Efekty jego [red. Michała Stańczyka] pracy nie są nudne! Więc nic dziwnego, że zdobywa zasłużone nagrody. Każdy mecz traktuje, jak wyzwanie i przygotowuje się do niego. Ale nie tylko w meczach Michał się sprawdza. Interesuje go chyba każda dziedzina sportu, więc na jego wystawie zobaczymy szerokie spektrum dyscyplin. Zapraszam Państwa do oglądania zdjęć fotografa, którego uważam za spełnionego w swojej pasji – dodaje Paweł Topolski, również fotograf i przyjaciel Michała.

Zbiór ponad 50 zdjęć prezentujących zawodników różnych dyscyplin sportowych będzie można zobaczyć od 25 listopada do 9 grudnia 2017 r. Galeria TCK czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00, w soboty w godz. 10.00-17.00. Galeria TCK – Rynek 5 – Tarnów. Bilety w cenie 3 zł i 2 zł (ulgowy).

 

Szczegóły

Data:
24 listopada
Czas:
18:00 - 19:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Tarnowskie Centrum Kultury
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl

Inny

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Tarnowskie Centrum Kultury
Rynek 5
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl