Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

„Moje podróże” Grzegorz Kłeczek

3 lipca, godz. 10:00 - 17:00

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

An event every day that begins at 10:00am, repeating until 27 July 2019

2zł - 3zł

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę fotograficzną Grzegorza Kłeczka MOJE PODRÓŻE, do Galerii TCK. 19 czerwca o godzinie 18:00, obędzie się wernisaż oraz spotkanie z autorem, który przedstawi prezentacje i opowieść pt. „Każdy ma swoje Kilimandżaro”.

„Pasja potrafi zmienić życie człowieka w sposób niezwykły. Nadać mu inny wymiar i sens. Pasją Grzegorza Kłeczka są podróże i fotografia. Podróże pozwalają mu poznać różne miejsca, zazwyczaj bardzo egzotyczne. Fotografia daje sposobność do zatrzymania w kadrze odwiedzonych miejsc. W swoich pracach Grzegorz Kłeczek ukazuje różnorodne tematy dokumentujące otaczający go świat. Raz jest to tętniące życiem miasto, innym razem piękno przyrody w postaci bezkresnej pustyni czy skutej lodem ziemi.

Niezwykle ciekawe w jego twórczości są reportaże. Za pomocą fotografii często porusza w nich tematy trudne, ale niezwykle ważne. Tak dzieje się w przypadku reportażu pt. „Każdy ma swoje Kilimandżaro”. Tutaj prezentuje kilka istotnych kwestii związanych z marzeniami i ich realizacją oraz ukazuje ogromny trud ludzi pomagających spełnić marzenia innych. Reportaż ten niesie ogromne przesłanie związane z pokonywaniem swoich różnorodnych słabości, a jego tytuł po przyswojeniu tej skomplikowanej historii staje się filozoficznym przesłaniem.

Cechą wspólną wszystkich fotografii Grzegorza Kłeczka jest perfekcyjny kadr, harmonia i wszechobecny spokój, który emanuje z jego prac. W swoich fotografikach świetnie operuje kolorem bez względu na to, jakiego rodzaju jest to fotografia.(…)”

Rafał Bryła
Kurator wystawy

Grzegorz Kłeczek
Urodził się w 1975 roku.  Z wykształcenia radca prawny z zamiłowania fotograf i podróżnik. Założyciel Klubu Fotograficznego w Olkuszu. Współwłaściciel galerii sztuki współczesnej: www.wyspasztuki.pl Organizuje wiele wycieczek, plenerów i warsztatów fotograficznych. Jego prace były wystawiane w ramach wielu wystaw zbiorowych, w tym w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie – Kraków Photo Fringe, Piwnica Pod Baranami (2012), czy Klub Podróżników Atlantyda (2012, 2014, 2015) oraz wystawy indywidualnej – Trzecie Oko Galeria w Krakowie (2016), Uniwersytet Śląski w Katowicach (2017), Galeria Na Styku w Chrzanowie (2017), Zamek Sielecki w Sosnowcu (2018). Jego fotografie były publikowane w takich czasopismach jak „Duży Format” – „Gazeta Wyborcza”, „Digital Photo Video” oraz „Poznaj Świat”. Jego głównym obszarem zainteresowania w fotografii są ludzie i otaczający ich świat.

Wystawa czynna od 21 czerwca do 27 lipca 2019 roku. Galeria TCK, Rynek 5, Tarnów.
Galeria czynna: poniedziałek-piątek w godz. 10.00-18.00, sobota w godz. 10.00-17.00.
Bilety w cenie 3 zł i 2 zł (ulgowy)

Szczegóły

Data:
3 lipca
Czas:
10:00 - 17:00
Koszt:
2zł - 3zł
Kategoria:

Organizator

Tarnowskie Centrum Kultury
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl

Inny

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Tarnowskie Centrum Kultury
Rynek 5
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl