Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Mościce – miasto z kapelusza

14 września, godz. 10:00 - 12:30

Udział bezpłatny

Warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 7-13 lat. Wyobraź sobie czystą kartkę. Masz za zadanie zaprojektować miasto, w którym będzie się dobrze mieszkać. Co zbudujesz, co zasadzisz i jak ustawisz względem siebie, aby stworzyć przyjazne miejsce dla ludzi? Zadanie jest ułatwione – wesprzemy się pierwszymi planami Mościc – miasta-ogrodu i zrobimy badanie w terenie.
Na przykładzie Mościc wiemy, że wizja projektowanego miejsca i perspektywiczne myślenie o jego mieszkańcach i funkcjach jakie ma pełnić, to klucz do sukcesu.
Na warsztatach odtworzymy w 3D pierwsze plany Mościc. Zaznaczymy fabrykę, ulice, domy, parki i skwery. Opowiemy czym jest zagospodarowanie przestrzenne i dlaczego – zanim coś wybudujemy, czy stworzymy – powinniśmy to zaprojektować. A potem wzbogacimy nasz projekt o dowolne miejsca, budowle, urządzenia, jakie podsunie nam wyobraźnia.

Prowadzenie: Dorota Omylska-Bielat – plastyczka, tarnowska aktywistka i działaczka społeczna. Odkąd zaczęła pracować w Centrum Sztuki Mościce, wciąż poznaje dziedzictwo Mościc i jest nim mocno zafascynowana.

Zapisy: edukacja@csm.tarnow.pl , tel. 14 633 46 11, 14 633 46 10
Wydarzenie organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Szczegóły

Data:
14 września
Czas:
10:00 - 12:30
Koszt:
Udział bezpłatny
Kategoria:

Organizator

Centrum Sztuki Mościce
Telefon:
14 6334600
Strona internetowa:
www.csm.tarnow.pl

Inny

Odbiorcy
dorośli

Miejsce

Centrum Sztuki Mościce
Traugutta 1
Tarnów, małopolskie 33-101 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6334600
Strona internetowa:
www.csm.tarnow.pl