« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

(Nie)porządek – Juliusz Gzyl

13 maja, 18:00 - 19:00

wstęp wolny

W ramach realizowanej w Tarnowie Nocy Muzeów galeria Bema20 ma przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy (Nie)porządek tarnowskiego artysty Juliusza Gzyla.

Juliusz Gzyl, to urodzony w 2003 roku, rysownik, grafik i malarz mieszkający w Tarnowie. Aktualnie jest uczniem 3 klasy Zespołu Szkół Technicznych Nr 1 w Tarnowie na kierunku  informatyka.  Jednocześnie jest uczniem tarnowskiej szkoły rysunku architektonicznego  i malarstwa “Światłocień”, w ramach której to aktywności odnosił liczne sukcesy, będąc jej wybijającym się przedstawicielem.

Rysunek, niewinne kiedyś hobby, stało się obecnie jego życiową pasją. Podróż Juliusza z rysunkiem rozpoczęła się od kiedy błahych, a dzisiaj śmiałych rysunków ołówkiem, które przeważają w jego twórczości, choć obecnie przeplatane są one innymi technikami, takimi jak węgiel markery, tusz czy też farby olejne.

Jego rysunki charakteryzuje techniczne, konstrukcyjne i mechaniczne podejście oraz odważna kreska. Lubi szkicowe podejście do swoich prac, zaś wśród tematyki jego prac najczęściej znajdziemy rysunki projektowe, często o charakterze motoryzacyjnym, autoportrety, rysunki architektoniczne, martwe natury oraz studia postaci.

Do najbardziej inspirujących dla Juliusza twórców należą: projektant Marcello Gandini, architekci Frank Lloyd Wright i Bjarke Ingels oraz malarz Georges Braque.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 13-tego maja, o godzinie 18, w Galerii Bema 20, mieszczącej się przy ulicy Gen. Józefa Bema 20 w Tarnowie w pierwszym dniu tarnowskiej Nocy Muzeów w 2022 roku. Wystawa będzie także otwarta w ramach drugiego dnia Nocy Muzeów w sobotę 14-tego maja w godzinach 15-18.

Wystawa potrwa do 26 maja, a można ją będzie oglądać od poniedziałku  do piątku w godzinach 9-16.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Bema20

Szczegóły

Data:
13 maja
Czas:
18:00 - 19:00
Koszt:
wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Bema20
Telefon:
508-314-922
Email:
galeria@bema20.pl
Strona internetowa:
www.bema20.pl

Other

Odbiorcy
wszyscy

Miejsce

Bema 20
ul. Bema 20
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
508-314-922
Strona internetowa:
www.bema20.pl