Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

„Msza Dziękczynna” – koncert symfoniczny

30 czerwca, godz. 19:30 - 21:00

Wstęp wolny

Koncert symfoniczny z okazji  90.rocznicy sprowadzenia prochów generała Józefa Bema do Tarnowa

Dzieło pod batutą Tomasza Tokarczyka wykonają wybitni polscy artyści:

Orkiestra Sinfonia Viva
Górecki Chamber Choir
Chór Dominanta Uniwersytetu Ekonomicznego
Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego – Camerata Jagiellonica

Katarzyna Oleś-Blacha – sopran
Monika Korybalska – mezzosopran
Tomasz Krzysica – tenor
Robert Gierlach – bas
Ryszard Cieśla – modlitwa

Orkiestra Sinfonia Viva  – Najbardziej wszechstronna muzycznie orkiestra w Polsce!

Orkiestra Sinfonia Viva powstała w 1998 roku z inicjatywy kompozytora, aranżera i dyrygenta – Tomasza Radziwonowicza. Wieloletnia działalność orkiestry to bogaty i szeroki dorobek artystyczny w muzyce klasycznej, jazzowej i filmowej, imponująca dyskografii ponad 50 albumów, wiele koncertów w kraju i za granicą. Sinfonia Viva to młodzi, utalentowani muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, grający z pasją, profesjonalizmem i uśmiechem.

Współpracując z innym artystami oraz samodzielnie orkiestra otrzymała aż 9 nominacji do Nagród Muzycznych Fryderyk m.in.: Muzyka i Ekran II (2001), Henryk Miśkiewicz Uniesienie (2005), Andrzej Smolik 3 (2006), Zeidler, Niestrawski  Musica Sacromontana VII (2013). Za album Pasquale Anfossi Musica Sacromontana IX(2014) otrzymała prestiżową francuską nagrodę Złotego Orfeusza, przyznawaną przez Academie du Disque Lyrique we Francji. Nagrodę Fryderyk 2010 orkiestra otrzymała za album Miki Urbaniak Closer. Sinfonia Viva jest najczęściej wybieraną do współpracy orkiestrą przez artystów takich jak: Krzysztof Herdzin, Maryla Rodowicz, Henryk Miśkiewicz, Anna Maria Jopek, Krzesimir Dębski.

W powiększonym składzie, pod nazwą Classic Entertainment współpracowała z legendarną grupą YES, z którą odbyła tourne po Europie, promując płytę „Magnification”. W lutym  2010 roku amerykański wahadłowiec Endeavour  zabrał w kosmos kopię rękopisu Preludium A-dur op. 28 nr 7 i płytę z muzyką Fryderyka Chopina w wykonaniu Karola Radziwonowicza i Sinfonii Viva, przyłączając się tym samym do światowych obchodów 200. rocznicy urodzin wielkiego kompozytora.

W 2012 roku ukazał się płyta Grégoire Mareta gdzie obok takich artystów jak: Mark Kibble, Alvin Chea, Cassandra Wilson, Raul Midon, Toots Thielemans, Marcus Miller wystąpiła Sinfonia Viva. Wszystko to sprawia, iż Sinfonia Viva jest jedną z najbardziej wszechstronnych na polskim rynku orkiestr, której repertuar oparty jest na wysokim poziomie wykonawczym, sięga od utworów muzyki poważnej do rozrywkowej.

Ostatnia, klasyczna płyta orkiestry Muzyka Polska wydana przez Polskie Radio otrzymała nominację do International Classical Music Awards 2017 w kategorii Best Collection.

Szczegóły

Data:
30 czerwca
Czas:
19:30 - 21:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Urząd Miasta Tarnowa
Telefon:
14 688 90 95
Strona internetowa:
www.tarnow.pl

Inny

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Park Strzelecki
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska + Google Map