Wczytuje wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Powrót krasnoludków”

21 marca, godz. 9:00 - 13:00

|Powtarzające się wydarzenie (Zobacz wszystkie)
Daily until 21 March 2017
10zł - 30zł

Zinaida Zagner „Powrót krasnoludków”

Spektakl teatralny o godz. 9.00 i 11.00

Krasnoludki to postacie nie tylko z bajek Walta Disneya, ale także z naszej, polskiej literatury. Ponad 100 lat temu ukazała się baśń Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”, w której pojawiło się liczne grono sympatycznych skrzatów.

Co by było, gdyby dawno temu jakaś tajemnicza postać przypadkowo uśpiła kilku krasnali, którzy po stu latach obudziliby się współcześnie, w dzisiejszym Tarnowie?

Taki jest punkt wyjścia w spektaklu „Powrót krasnoludków”, w którym autorka, a zarazem reżyser i scenograf w jednej osobie – Zina Zagner, opowiada o perypetiach obudzonych po stu latach krasnali. Zagubione w dzisiejszym świecie, uczą się korzystania z techniki XXI wieku, spotykają na swojej drodze Kota – rezydenta mieszkania w jednym z bloków w naszym mieście, poznają także sprawczynię całego zamieszania – Wróżkę, która niechcący uśpiła naszych bohaterów i pomaga im w oswojeniu współczesności.

„Powrót krasnoludków” to inicjatywa aktorska adresowana do dzieci w wieku od 3 do 10 lat, które będą nie tylko widzami, ale także aktywnymi uczestnikami wydarzeń. Oczywiście, świetnie będą bawić się też rodzice, którzy towarzyszyć będą maluchom na przedstawieniu „Powrót krasnoludków”.
krasnoludki

Szczegóły

Data:
21 marca
Godzina:
9:00 - 13:00
Koszt:
10zł - 30zł
Kategoria wydarzenia:

Organizator

Teatr im. L.Solskiego
Telefon:
14 6221251
Strona:
www.teatr.tarnow.pl

Inny

Odbiorcy
dzieci, młodzież, dorośli

Miejsce

Teatr im. L.Solskiego
Mickiewicza 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6221251
Strona:
wwww.teatr.tarnow.pl