« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Robert & Żaneta Lubera Nie-bo / The Beatles „Biały Album”

24 czerwca 2017, 19:30 - 23:00

Wstęp wolny

Robert & Żaneta Lubera  Nie-bo  to muzyczny zespół Roberta Lubery ,który od lat działa na rynku muzycznym realizując własną wizję artystyczną…jest to próba odejścia od sztampowych produkcji muzycznych…chęć pokazania indywidualności muzyków i wykonawców współpracujących z zespołem w trakcie koncertów i nagrań…to pragnienie nawiązania dzięki muzyce i tekstom bliskiej emocjonalnej relacji z publicznością… Przez wiele lat takie podejście do muzyki zaowocowało koncertami z wieloma wspaniałymi artystami  jak: Maciej Maleńczuk, Piotr Nalepa, Maciej Balcar,  Ewelina Flinta, Krzysztof Zalewski, Paweł Kukiz, Artur Gadowski,  Kasia Kowalska, czy  Ewa Bem.
Żaneta Lubera – półfinalistka programu The Voice Of Poland, autorka piosenek, stypendystka Miasta Krakowa, laureatka World Independent Music Award, nauczycielka śpiewu w Szkole Muzyków Rockowych S.M.Rock w TCK. Współpracowała z wieloma artystami na szerokim polu gatunków muzycznych.
W koncercie usłyszeć będzie można piosenki autorskie Roberta z wszystkich autorskich projektów (Sagittarius, The End, Nie-bo) oraz piosenki Żanety z jej autorskiej płyty.

The Beatles „Biały Album”: Tymon Tymański, Natalia Grosiak, Natalia Przybysz, Krzysztof Zalewski, The Transitors. Projekt powstał w 2016 r. z inicjatywy Tymona Tymańskiego, który również odpowiedzialny jest za aranżacje. „Biały Album” to z wielu powodów wyjątkowe wydawnictwo Beatlesów, mniej znane od popularnych szlagierów zespołu, ale jednocześnie najwybitniejsze. Album powstał w momencie, kiedy każdy z członków bandu odkrywał własną drogę muzyczną, dlatego materiał jest niezwykle zróżnicowany, a przez to ogromnie ciekawy. Grupa przechodzi transformację, wyznaczając trendy dla najważniejszych w kolejnych dziesięcioleciach gatunków muzycznych. Na dwóch krążkach prekursorskiego albumu znajdziemy zarówno tradycyjny rock’n’roll, jak i rhythm and blues, rock, a nawet hard rock, folk, pastisz czy country. To wspaniała inspiracja i ogromne pole do muzycznych poszukiwań. Po serii ubiegłorocznych koncertów, Tymon Tymański z pełną odpowiedzialnością  mówi: “Dopiero teraz czuję, że mam taki zespół, z którym mogę zmierzyć się z wyzwaniem jakim są The Beatles. Mamy muzyków, których nie powstydziłby się Frank Zappa, całą plejadę wybitnych instrumentalistów rodem ze sceny jazzowej (…) i trójkę wokalistów bardzo bliskich memu sercu, tworzących niesamowitą mozaikę. Dwie cudowne kobiety o głosach wzajemnie się uzupełniających, ale też zupełnie przeciwnych: Natalię Grosiak z jej pięknym, zjawiskowym głosem oraz divę rock- soulową Natalię Przybysz i Krzyśka Zalewskiego, wspaniałego gitarzystę, wokalistę, wielkiego fana The Beatles, dzięki któremu i ja poczuję trochę ikry i młodości. (…) Każdy z wokalistów jest liderem swojej formacji, więc wiem, że każdy jest w stanie porwać publiczność i zaczarować ten moment w czasie.”

Natalia Grosiak:  wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Liderka założonego w 2002 r. zespołu Mikromusic, którego ostatnia płyta pt. „Matka i żony” została nominowana do Fryderyka 2016 w kategorii Album Roku elektronika i alternatywa. Jako autorka muzyki, tekstów i wokalistka brała udział w licznych projektach: współtworzyła zespół Digit All Love, współpracowała z takimi artystami jak Jan Młynarski, Smolik, Renata Przemyk, Pleq, Myslovitz, Fernana Cardoso (Brazylia), Tor (Wielka Brytania), Mombus (Rosja).

W Teatrze Capitol śpiewała w musicalu „Scat – od pucybuta do milionera” z muzyką Leszka Możdżera, grała też Klarę we „Francesco” w teatrze Muzycznym w Gdyni. Z Dawidem Korbaczyńskim współtworzyła muzykę do filmu „Chemia” w reż. Bartosza Prokopowicza. Obecnie wraz z Bolkiem Makabreskim zaangażowana jest w projekt Makabreski. Muzycy w bardzo przewrotny sposób opisują otaczającą nas rzeczywistość, a swoje utwory prezentują w formie serialu teledyskowego. Natalia pracuje też nad debiutem solowym.

Natalia Przybysz: zwana również, jako N’Talia i Natu; polska wokalistka i autorka tekstów. Zasłynęła jako wokalistka najlepszego polskiego zespołu soul i R&B Sistars. Po jego zawieszeniu działalność Natalii możemy śledzić głównie pod nazwą NATU i NATALIA PRZYBYSZ (solowe projekty). Jako NATU wydała dwa albumy: „Natu & Envee – Maupka comes home” oraz „Gram Duszy” i była dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyka (w kategorii wokalista roku oraz album reggae i r&b). Latem 2012 już jako Natalia Natu Przybysz stworzyła projekt z okazji 50-lecia debiutu artystycznego Janis Joplin. Przedsięwzięcie zostało niesamowicie ciepło odebrane przez publiczność i krytyków muzycznych. Według redaktorów „Jazzsoul” przedpremierowa trasa koncertowa „Kozmic Blues” była jednym z najważniejszych wydarzeń w 2012 r. W czerwcu 2013 ukazał się płyta „Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin”. Był on inspiracją do stworzenia ostatniego krążka Natalii Przybysz „Prąd”, który osiągnął status platynowej płyty. W 2015 r. artystka otrzymała za niego Fryderyka w dwóch kategoriach – Album Roku oraz Utwór Roku – za piosenkę „Miód”. Od niedawna wraz z Raphaelem Rogińskim, Hubertem Zemlerem i Miłoszem Pękałą zaangażowana w nowy projekt Shy Albatross. Ich pierwszy album „Women Blue” miał premierę 15 kwietnia 2016 r.

Krzysztof Zalef Zalewski – muzyk, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista. Jego debiutancki album pt. „Pistolet” ukazał się w 2004 r. Po nim Zalef zniknął z pierwszego planu, ale dalej szlifował swój warsztat. Występował m. in. z Nosowską, HEY, Muchami czy Japoto, nadal gra z Brodką, a w 2013 roku powrócił z autorską płytą „Zelig”. To album wymagający i szukający nowych dróg, wyzwanie rzucone dzisiejszej muzyce popularnej: 10 rockowych piosenek, ambitnych i chwytliwych zarazem. Dla wszystkich, ale nie dla każdego. Kolejny krążek Krzysztofa Zalewskiego „Złoto” zawiera takie przeboje jak:  „Luka”, „Miłość miłość” czy „Jak dobrze” zaśpiewany w duecie z Natalią Przybysz.

Tymon Tymański: kompozytor, multi-instrumentalista, autor tekstów, felietonista, prozaik. Jeszcze w podstawówce założył swój pierwszy zespół The Howling Dogs. W liceum przewodził nowofalowej grupie SNI SREDSTVOM ZA UKLANIANIE, która w 1988 r. przekształciła się w MIŁOŚĆ – najważniejszy band polskiego jazzu święcący triumfy na klubowych scenach aż do końca lat 90-tych. W międzyczasie Tymański współtworzył avant –rockowe KURY, zdobywając z nimi Fryderyka 1998 za słyną, cieszącą się estymom polskich słuchaczy i krytyków płytę „P.O.L.O.V.I.R.U.S.”  W 2003 r. wraz z grupą Tymon&Transistors stworzył obsypaną licznymi nagrodami muzykę do kultowego „Wesela” Wojtka Smarzowskiego (2003 r.). Kilka lat później w 2014 r. filmową premierę miał musical „Polskie Gówno”, nad którym zespół pracował wraz z reżyserem Grzegorzem Jankowski. Od 2012 r. Tymański wraz z Piotrem „Kędziorem” Kędzierskim prowadził codzienną audycję „Ranne Kakao” w Rock Radiu, a wiosną 2016 r. był jurorem programu Must Be the Music w Polsacie. Nagrodzony Paszportem Polityki za całokształt twórczości.

Realizacja i finansowanie zadania z budżetu Miasta Tarnowa.
Organizator koncertów: Tarnowskie Centrum Kultury
Współorganizatorzy Zdearzeń: BWA Tarnów, Teatr im. L. Soslkiego, Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie, Tarnowskie Centrum Informcji
Partner główny: MPEC – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.
Partnerzy medialni: Tarnow.pl, Kultura.tarnow.pl

Szczegóły

Data:
24 czerwca 2017
Czas:
19:30 - 23:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Miejsce

Rynek
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska + Google Map