« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Rysunek w przestrzeni”

15 stycznia, 14:00 - 16:00

Wstęp wolny
Tarnowskie Centrum Kultury, otwARTa Pracownia Sztuk Wizualnych i Akademia Sztuk Pięknych zapraszają na otwarte spotkanie pt. „Rysunek w przestrzeni”, którego gościem będzie prof. dr hab. Jan Tutaj, prowadzący Pracownię Rzeźby na ASP w Krakowie.
Spotkanie odbędzie się w siedzibie Tarnowskiego Centrum Kultury (Rynek 5) w najbliższą sobotę, 15 stycznia 2022 r. o godz. 14:00. Wstęp wolny. W trosce o Państwa bezpieczeństwo ilość miejsc ograniczona, a uczestników obowiązywać będą: zasłonięcie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz dystans.
Jan Tutaj – Urodzony w 1969 roku w Jaśle. Absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W roku akademickim 1993/94 staż studyjny na Akademie der Bildende Künste w Norymberdze. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Józefa Sękowskiego w 1994 roku. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki (1993), w roku 1999 otrzymał także Stypendium Twórcze Miasta Krakowa. Pracownik naukowo-dydaktyczny macierzystego wydziału. Prowadzi obecnie I Pracownię Rzeźby dla studentów II-V roku na Wydziale Rzeźby krakowskiej ASP. Aktualnie pełni funkcję dziekana.
Zajmuje się rzeźbą i obiektem, medalierstwem, szeroko rozumianym rysunkiem oraz fotografią. Prace prezentował na czternastu wystawach indywidualnych, m. in. w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, BWA w Bydgoszczy, CSW SOLVAY w Krakowie, BWA w Rzeszowie, Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży, Pałacu Sztuki w Krakowie, Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku, Galerii Białej NCK w Krakowie, Małej Galerii w Nowym Sączu, CKW w Szymbarku. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach i pokazach w kraju i za granicą, m.in. CRP w Orońsku, Krakowie, Warszawie, Bydgoszczy, Radomiu, Łodzi, Toruniu, Katowicach, Czeladzi, Reszlu, Gdańsku, Lublinie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sieradzu, Wrocławiu oraz w Lyonie (Francja), Ronneby (Szwecja), Norymberdze (Niemcy), Seixal (Portugalia), Colorado Springs (USA), Brienz (Szwajcaria), Sakaide (Japonia), Tampere (Finlandia), Weisenohe (Niemcy), Wenecji (Włochy). Brał udział w wielu ogólnopolskich konkursach rzeźbiarskich, m.in. w Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Radomiu, Poznaniu, Warszawie, Przemyślu, Zamościu, w których został laureatem wielu nagród i wyróżnień. Zrealizował m.in. pomnik Jana Matejki w Krakowie, pomnik Filipa de Girard’a w Żyrardowie, pomnik „Synom Ziemi Sanockiej Poległym i Pomordowanym za Polskę” w Sanoku i ,,Pomnik Sybiraków” w Augustowie (zespół), formę przestrzenną „Rozpakowanie” w ramach ogólnopolskiego konkursu „Rozdroża Wolności”, Gdańsk-Oliwa, 2013 r. Uczestniczył w kilku międzynarodowych plenerach i sympozjach rzeźbiarskich w Austrii, w Szwajcarii, Niemczech i Turcji. Był kuratorem ponad 80 wystaw (w tym około 70 wystaw studentów i absolwentów ASP), aktywny ekspert oraz juror wielu konkursów sztuk wizualnych, zarówno krajowych jak i zagranicznych.

Szczegóły

Data:
15 stycznia
Czas:
14:00 - 16:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Tarnowskie Centrum Kultury
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl

Other

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Tarnowskie Centrum Kultury
Rynek 5
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl