« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Haliną Kunicką i jej książką pt: "Świat nie jest taki zły"

13 października 2015, 18:00 - 19:00

Wstęp wolny

Zaproszenie Kunicka

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie serdecznie zaprasza, 13 października o godz. 18.00 do Filii nr 8, przy ul. Traugutta 1 (w budynku CSM), na spotkanie autorskie zatytułowane „Świat nie jest taki zły”. Gościem wieczoru będzie niezapomniana dama polskiej piosenki – Halina Kunicka. O swoim życiu i karierze opowie w rozmowie z Andrzejem Kurdzielem – impresariem artystki i dziennikarzem.

Podczas spotkania z tarnowską publicznością piosenkarka będzie promowała swoją, opublikowaną w formie wywiadu, książkę pt. „Halina Kunicka. Świat nie jest taki zły”, której współautorką jest znana dziennikarka telewizyjna, Kamila Drecka. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Otwarte w lutym br. i będzie ją można nabyć po spotkaniu. Mamy nadzieję, że wydarzenie, promujące książkę „Świat nie jest taki zły”, będzie okazją do wspomnień z lat młodości, którym towarzyszyły przeboje śpiewane przez Halinę Kunicką. Liczymy również na małą muzyczną niespodziankę dla fanów artystki..

Halina Kunicka urodziła się w 1938 roku we Lwowie. Po urodzeniu zamieszkiwała w Hoszczy, gdzie jej ojciec pełnił funkcję dowódcy plutonu w 1 kompanii Batalionu KOP “Hoszcza”. W 1968 roku wyszła za mąż za Lucjana Kydryńskiego; pozostali małżeństwem aż do jego śmierci w 2006. Halina Kunicka wyśpiewała setki niezapomnianych utworów. Największą popularnością cieszyła się w latach 60. i 70., dzisiaj nadal zachwyca widzów swoją osobowością sceniczną i muzyczną wrażliwością. Nagrała 17 albumów płytowych, które sprzedały się w nakładzie przekraczającym łącznie ponad milion egzemplarzy, a trzy doczekały się statusu „Złotych Płyt”. Śpiewała w blisko trzydziestu krajach świata, występując na tych samych scenach, co Edith Piaf i Marlena Dietrich. Reprezentowała Polskę w ekipie artystycznej na Olimpiadzie w 1972 roku w Monachium i na galowych polskich koncertach w paryskiej Olimpii z takimi wokalistkami jak: Ewa Demarczyk, Urszula Sipińska, Joanna Rawik i Anna German. Była pierwszą Polką, która otrzymała nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie i pierwszą, która wygrała Międzynarodowy Festiwal Przebojów w Dreźnie. Dwukrotnie wygrała plebiscyt na Najpopularniejszą Polską Piosenkarkę w Chicago. Nakręciła dziesiątki programów telewizyjnych w Polsce i za granicą. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy artystycznej, Oznaką Zasłużony dla Miasta Warszawy oraz Medalem Gloria Artis. Jej największe przeboje to: Orkiestry dęte, Niech no tylko zakwitną jabłonie, Lato czeka, Od nocy do nocy, Upływa szybko życie, To były piękne dni. Przyjaźniła się z wielkimi twórcami polskiej piosenki. Teksty napisali specjalnie dla niej m.in. Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Katarzyna Gaertner i Ernest Bryll. Uwieczniona została w wierszu Zbigniewa Herberta.

Wstęp wolny!

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie – www.biblioteka.tarnow.pl, https://www.facebook.com/events/412263925644099/

Szczegóły

Data:
13 października 2015
Czas:
18:00 - 19:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Miejsce

Filia nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego
ul. Traugutta 1
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 656 25 88
Strona internetowa:
wwwhttp://www.biblioteka.tarnow.pl/filie/f8