« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Świerczkowiacy Papieżowi

18 października 2020, 18:00 - 20:00

20 zł

Koncert przygotowany z okazji Jubileuszu 100-lecia urodzin Świętego Jana Pawła II, w hołdzie Jego pamięci, który miał się odbyć w najbliższą niedzielę, 18 października, w Centrum Sztuki Mościce, zostanie zaprezentowany tylko w wersji online. Powód – sytuacja epidemiczna i związane z nią obostrzenia. Wszyscy, którzy zakupili bilety, będą mieli zwrócone pieniądze. W tym celu należy się skontaktować z kasą CSM. Zainteresowanych obejrzeniem koncertu zapraszamy przed ekrany urządzeń elektronicznych. Koncert w wersji online będzie dostępny w czasie planowanego wydarzenia, czyli w niedzielę, 18 października, od godziny 18.00.

 W niezwykłym koncercie działający nieprzerwanie od 56 lat Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy” zatańczy, zagra i zaśpiewa dla Papieża-Polaka. Wszystko to w związku z Jubileuszem 100-lecia urodzin Świętego Jana Pawła II. W programie pełnego emocji i wzruszeń wieczoru znajdą się najpiękniejsze tańce narodowe oraz ulubione pieśni Papieża.  Zapraszamy całe rodziny!

Zespół Pieśni i Tańca “Świerczkowiacy”

Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy” działający przy Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie jest wyjątkowym zjawiskiem kulturowym. Działa nieprzerwanie od 1963 r. Członkowie i twórcy zespołu zawsze wierni tradycji, kulturze i zwyczajom, dbają o profesjonalny wyraz artystyczny. Prezentowany folklor w muzyce, tańcu i kostiumach oparty jest o artystyczną stylizację, jednocześnie pielęgnuje etnograficzne niuanse i charakter.

Przez lata z zespołem pracowało wielu wybitnych specjalistów, znawców folkloru, etnografów, muzyków, choreografów. Wychowankowie zespołu to grono ponad pół tysiąca osób. Zespołowi towarzyszy dziesięcioosobowa orkiestra. W grupach dziecięcych pracuje ponad pięćdziesięciu „Małych Świerczkowiaków”. W swym dorobku grupa posiada bardzo bogaty repertuar kilkudziesięciu suit tanecznych i muzycznych z kilkunastu regionów Polski.

W swej scenicznej karierze zespół reprezentował Polskę w kilkudziesięciu zagranicznych festiwalach, został laureatem ponad trzydziestu nagród i wyróżnień. Ostatnie z nich to: przyznana podczas jubileuszu 45 -lecia przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego oraz I miejsce w ogólnopolskim festiwalu w Puławach podczas “IX Konkurs Zespołów Folklorystycznych im. Michała Kosińskiego”.

„Świerczkowiacy” są jedynym reprezentacyjnym zespołem ziemi tarnowskiej oraz jedynym działającym w strukturach instytucji kultury Województwa Małopolskiego, należą także do organizacji CIOFF. Swym wysokim poziomem artystycznym wypracowali sobie markę rozpoznawaną i cenioną w Polsce i poza granicami.

Kierownictwo Zespołu – Katarzyna Kokoszka
Chreograf – Wiesława Hazuka
Chreografia grup dziecięcych – Beata Hazuka-Skoropad i Monika Smagacz
Kierownik muzyczny – Andrzej Radzik
Chórmistrz – Marta Cichoń
Akompaniator – Jerzy Bardel

Szczegóły

Data:
18 października 2020
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
20 zł
Kategoria:

Organizator

Centrum Sztuki Mościce
Telefon:
14 6334600
Strona internetowa:
www.csm.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Centrum Sztuki Mościce
Traugutta 1
Tarnów, małopolskie 33-101 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6334600
Strona internetowa:
www.csm.tarnow.pl