Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Szymon Kosma – Emanacje 2018

12 sierpnia 2018, godz. 19:00 - 21:00

Wejściówki

„Pieśń polska”

Rezerwacja wejściówek na stronie: www.emanacje.pl

Szymon Komasa – baryton
Oskar Jezior – fortepian

w programie:

Fryderyk Chopin: „Precz z moich oczu!”, „Moja pieszczotka”, „Dwojaki koniec”
Stanisław Moniuszko: „Dziad i baba”, „O matko moja”
Stanisław Niewiadomski: „Między nami nic nie było”, „Gdybym się znudził”
Mieczysław Karłowicz: „Mów do mnie jeszcze”, „Zaczarowana królewna”
Karol Szymanowski: „Tyś nie umarła”, „Czasem, gdy długo na pół sennie marzę”, „Pachną mi dziwnie twoje złote włosy”
Tadeusz Baird – Cztery sonety miłosne do słów Williama Szekspira: „Spójrz co tu ciche serce wypisało…”, „Drwię mając ciebie, z całej ludzkiej pychy…”, „Słodka miłości”, „Jakże podobna zimie jest rozłąka z tobą….”
Grażyna Bacewicz: „Róże”, „Mamidło”, „Inna”
Artur Malawski: „Umarłeś nam Sabała, ale pieśń się ostała….”, Aria Juhasa z baletu „Wierchy”
Ignacy Jan Paderewski: „Ton coer est d’or pour”, „Naguerre”, „Lamour fatal”
Witold Lutosławski:, „Tarantella”

Szymon Komasa
Zwycięzca i laureat międzynarodowych konkursów wokalnych, m.in. BBC Cardiff Singer of the World, Giacomo Puccini International Competition, Marcella Sembrich International Competiton, Giulio Gari Competition, Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. V. Dunne, Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. G. Lissner, Konkursu Wokalnego im. Ady Sari. Absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, którą ukończył z wyróżnieniem. Jest również absolwentem Juilliard School w Nowym Jorku oraz studia operowego przy Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Śpiewał na scenach operowych w USA, Włoszech, Niemczech, Anglii, Austrii. Z recitalami wokalnymi wystąpił w Carnegie Hall (USA), Wigmore Hall (Anglia) oraz w Polsce, wykonując m.in. partie Papagena w „Czarodziejskim flecie”, Mefistofelesa w „Potępieniu Fausta”, Zbigniewa w „Strasznym dworze”, Marcella w „Cyganerii”, Hansa Castorpa w „Czarodziejskiej górze” P. Mykietyna. W 2015 r. nominowany do nagrody „Paszport Polityki”, w 2016 r. za wykonanie partii Mefistofelesa w „Potępieniu Fausta” otrzymał medal Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za najlepszy debiut operowy.

Oskar Jezior
Urodzony w Warszawie pianista dorastał i kształcił się w Bremie, gdzie jako najmłodszy w historii student został przyjęty do Hochschule für Künste. W latach 2008-2011, Oskar Jezior został laureatem znaczących międzynarodowych konkursów pianistycznych. Studiując w Juilliard School, gdzie kontynuował edukację muzyczną, został zwycięzcą Gina Bachauer Piano Competition, co zaowocowało debiutem w Lincoln Center. Od tego czasu pianista regularnie występuje na scenach Europy i Azji, zarówno jako solista, jak i kameralista. Jest artystą regularnie zapraszanym na festiwale oraz do sesji nagraniowych dla radia i telewizji. Jego szeroka aktywność ujawnia się na wielu polach: Oskar Jezior jest także cenionym skrzypkiem oraz kompozytorem.

Szczegóły

Data:
12 sierpnia 2018
Czas:
19:00 - 21:00
Koszt:
Wejściówki
Kategoria:

Organizator

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
Telefon:
14 665 10 30
Email:
luslawice@penderecki-center.pl
Strona internetowa:
http://penderecki-center.pl/

Inny

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Sala Lustrzana
Wałowa 10
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.tarnow.pl